Ексклюзиви
вівторок, 03 січня 2023 17:00

Як зробити ліхтарик своїми руками – детальна інструкція

Попри боротьбу з російськими окупантами, українці продовжують тримати ще й енергетичний фронт. Ми навчилися жити під ракетними обстрілами та без постійного доступу до електрики. Отримуємо світло різними методами: запалюємо свічки, використовуємо ліхтарі, генератори, блоки автономного живлення.

Через шалений попит дістати ці речі стає важче, а їхня вартість продовжує збільшуватися. Простий невеликий ліхтарик обійдеться в кілька сотень гривень. Однак він даватиме слабке світло, а його акумулятора вистачить на 20 хв роботи. Можна купити якісніший, але ціна такого перевищуватиме тисячу гривень. Освітлювати кімнату свічками не вигідніше. Крім того, це не дуже безпечно, особливо, якщо є діти.

Цікаве альтернативне освітлення Україна запропонували фахівці інтернет-магазину радіоелектронних компонентів Electronoff. Кажуть, можна зробити ліхтарик самому і не платити купу грошей.

   Electronoff кажуть, можна зробити ліхтарик самому і не платити купу грошей. Фото: electronoff.ua
Electronoff кажуть, можна зробити ліхтарик самому і не платити купу грошей. Фото: electronoff.ua

Що для цього потрібно?

  1. Касетниця на 2 батарейки АА (пальчикові) з проводами й вимикачем. В Electronoff така коштує 27 грн.
  2. Пара батарейок АА. Обійдуться приблизно в 34 грн.
  3. Яскравий світлодіод на 5 мм. Краще брати матовий білий. Його вартість - 7,30 грн.
  4. Термоусадкова трубка 3,0/1,5 мм за 5,20 грн.
  5. Паяльник 25 Ватт. Якщо вдома є потужніший, то згодиться й він. Ціна за 25 Ватт становить 132 грн.
  6. Маленький тюбик припою за 74 грн та каніфоль за 27 грн.

Усе для виготовлення ліхтарика обійдеться в 300 грн. Якщо вже маєте паяльник, припій та каніфоль, то витратите лише 73,5 грн. Отже, дешево виготовити ліхтарик своїми руками можливо.

Як зібрати ліхтарик?

Відрізаємо два шматочки термоусадкової трубки довжиною 2-3 см. Один з них одягаємо на два проводи, які йдуть від касетниці, другий – лише на червоний. Пам'ятайте, що червоний – це майже завжди "плюс", а чорний – "мінус".

Умокаємо кінчик розігрітого паяльника в каніфоль і встановлюємо світлодіод так, щоб до його ніжок було зручно припаяти проводи від касетниці. У світлодіодах довга ніжка – це "плюс", коротка – "мінус". На кінчик паяльника нанесіть трохи припою й прикріпіть червоний провід від касетниці до довгої ніжки світлодіода. Потім одягаємо термоусадку на припаяну ніжку і фіксуємо її гарячим повітрям. Можна використати фен або запальничку.

Точно так робимо й з короткою ніжкою та чорним дротом. Після цього одягаємо термоусадку впритул до світлодіода для надійної ізоляції й фіксації місця спайки. Вставляємо батарейки й готово.

"Цього ліхтарика буде замало, щоб освітити кімнату, але він стане незамінним помічником, коли під рукою немає нічого іншого. Працюватиме понад 135 годин. Зробити пристрій можна разом з дітьми. Весело проведете час й отримаєте хороший результат", – кажуть в Electronoff.

Зараз ви читаєте новину «Як зробити ліхтарик своїми руками – детальна інструкція». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути