Хочете дізнатися принцип роботи алкотестера? Читайте нашу статтю і дізнайтеся як працює алкотестер.
У повсякденному житті іноді доводиться стикатися з перевіркою стану тверезості. Це може статися на підприємстві, де ви працюєте, або вас попросять "подути в трубочку" патрульні дорожньої поліції. Навіть для себе іноді важливо розуміти, чи можна сідати за кермо автомобіля, якщо ви не так давно пили? У всіх випадках використовується спеціальний прилад, який носить назву алкотестер.
Давайте розглянемо, як працює алкометр, а також який принцип роботи електронного алкотестера у різних моделей в залежності від встановленого в них датчика.
Види алкотестерів
Можна розділити існуючі моделі алкометрів на дві групи:
• стаціонарного виконання;
• портативні прилади.
При цьому вони можуть мати різні способи реєстрації парів етанолу в повітрі, який видихає людина. У цьому випадку ціна і параметри залежать від того, якщо взяти конкретний алкотестер, як працює його датчик. Тут можна виділити принцип роботи алкотестера в залежності від типу сенсора:
• напівпровідниковий;
• електрохімічний;
• фотометричний або інфрачервоний.
Перший напівпровідниковий має найкращу ціну, але низьку продуктивність і точність при проведенні декількох вимірів поспіль. Він застосовується для персональних алкометрів найчастіше.
Алкотестер електрохімічний принцип роботи має більш стабільний, що дає можливість використовувати його в професійних приладах. Тут на увазі висока продуктивність, відсутність втрати точності при декількох вимірах поспіль, а також досить висока ціна.
Інфрачервоний або фотометричний алкометр пристрій і принцип роботи має такий, який сильно відрізняється від попередніх двох варіантів. Він вибірковий до етилового спирту і має дуже високу точність. Однак такі прилади мають два недоліки: дуже високу ціну і можливість штатно працювати тільки в ідеальних, строго лабораторних умовах.
Принцип роботи алкотестера
Як працює алкотестер? Технічно збір проби виглядає так:
• через мундштук, а тільки так можна говорити про хорошу точність вимірювання, людина дме і наповнює камеру приладу;
• якщо вона намагається обдурити, то прилад не дасть їй це зробити і тест не відбудеться, повітря в камеру повинно надходити під тиском;
• після наповнення камери вона закривається зворотним клапаном, перешкоджаючи різкому вдиханню досліджуваного повітря людиною;
• проводиться аналіз складу повітряної суміші;
• чутливий до пар етанолу датчик виявляє їх з вказаною в паспорті приладу точністю;
• результат відображається на дисплеї.
Принцип дії алкотестера може відрізнятися, але загальний механізм буде таким, як описаний вище.
Точність показань і калібрування
За точністю показань алкометра необхідно стежити. Якщо ви використовуєте прилад в офіційних цілях, то він обов'язково і своєчасно повинен проходити калібрування та повірку. На підставі правильної і налаштованої в лабораторії роботи приладу видається офіційний документ, що підтверджує точність його результатів.
Такий документ дає право використовувати свідчення алкотестера в юридичних цілях. Стандартний міжповірочний інтервал для професійних моделей становить 12 місяців.
Висновок
Якщо ви хочете алкометр використовувати для себе, то вам бюджетної моделі буде досить. Головне експлуатувати її в штатному режимі, рекомендованому виробником. До таких приладів можна віднести напівпровідникові алкотестери, які мають серйозні обмеження на кількість замірів в день (1-2, максимум до 5-ти).
Для підприємств і роботи державних органів необхідні продуктивні алкометри, тут підійдуть тільки професійні моделі. У переважній більшості випадків це будуть електрохімічні стаціонарні або портативні алкотестери.
Коментарі