понеділок, 29 липня 2013 07:15

Вкрали більше тисячі дерев

— З дозволу голови в селі Маньківка Новосанжарського району випиляли більше тисячі дерев. Народ у шоці, ніколи такого не було, — каже 56-річний Віталій Свистун, депутат Малоперещепинської сільської ради. — Коли підрахували збитки, вжахнулися: дерев понищили на понад мільйон гривень.

Маньківку оточує ліс. Офіційно там 12 жителів, решта — дачники. Спиляли 1237 дерев, найбільше акацій та кленів зі стовбуром до метра в діаметрі. Рубали вздовж доріг й у місцевих подвір'ях. Малоперещепинський голова Віталій Мазан говорить, офіційно дав дозвіл на вирубку тільки 106 дерев.

— Після того дозволу зараз у селі одні пеньки лишились, — додає Віталій Свистун. — А Мазан потім на сесії виправдовувався так, що всі депутати реготали. Казав, одне дерево падало й ще 12 за собою валило. То підприємцям нічого не оставалося, як і їх на дрова пиляти.

Сільська рада договір на вирубку уклала з підприємцем Романом Цінченком.

— Спиляли тіки свою сотню, — говорить працівник підприємця. Не називається. — І коли приїхали, на місці були пеньки. У двори людей не лізли, бо не маєм права.

Новосанжарський райвідділ міліції порушив кримінальну справу, шукає того, хто різав дерева.

— Якісь особи незаконно спилювали акації. Встановлюємо, чи знав про це сільський голова. Але бригада працювала під шумок, паралельно з людьми,  які спилювали дерева з офіційним дозволом сільради, — говорить 28-річний Роман Грішин із Полтавської обласної міліції. — Різали не в один день, і жодного свідка не було. Село, глуш, берем пилку, їдем туди, пиляєм дерева, ніхто нічого не почує та не побачить. Злочин можна порівняти з дачними крадіжками, коли люди приїжджають після зими й бачать, що їх обікрали.

Зараз ви читаєте новину «Вкрали більше тисячі дерев». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути