четвер, 16 жовтня 2008 19:26

Фільтри для води монтують під раковину

Автор: фото: Валентина ІЩЕНКО
  Продавець-консультант магазину побутової техніки ”АБВ-техніка” в Полтаві Віта Дзедун показує систему для очистки проточної води ”Бриз”, яку монтують під раковину
Продавець-консультант магазину побутової техніки ”АБВ-техніка” в Полтаві Віта Дзедун показує систему для очистки проточної води ”Бриз”, яку монтують під раковину

"Наша онучка поїхала вчитися на економіста до Києва. І почав желудок боліти. У них там, у городі, страшно погана вода. Так ми з дідом хочемо їй очиститель подарить", — розповідає 64-річна Валентина Кравченко. Вона з чоловіком Михайлом вибирає фільтр для очистки води в магазині побутової техніки "АБВ" в обласному центрі.

Найдешевші фільтри в магазині — настільні. Вони коштують 125–285 грн.

— Сюди ви можете налити будь-яку воду — з крану чи з колодязя, — пояснює продавець-консультант магазину Віта Дзедун, 26 років, показуючи на спеціальні ємності для води. — Вони розраховані на 1,2–2 літра води. У комплекті з фільтром іде картридж-очисник. На кожному з них є спеціальні показники його заміни. У дешевших дату треба виставляти самим, дорожчі мають електронні табло зі ступенем використання очисника.

Картриджі російської фірми "Бар"єр" за інструкцією служать три місяці та чистять 350 л води. Можуть мати різні рівні очистки. З четвертим — очищають від хлору та важких металів. Вони коштують 49 грн. Шостий рівень знімає жорсткість води — 55 грн. Німецькі картриджі "Бріта макстра" за 59 грн очищають 100 л води. Розраховані на місяць.

— Просто в німців набагато вищі вимоги до води, — пояснює Дзедун. — Усі ці картриджі на основі кокосового вугілля. Реально його можна використовувати два-три місяці.

Дорожчі системи для очистки проточної води "Бриз", які монтуються під раковину. Вони обійдуться в 195–665 грн залежно від кількості рівнів очистки.

— Такі прилади значно ефективніші. Вони мають кілька фільтрів, — продовжує продавець. — Картриджі в цих приладах необхідно міняти раз на півроку. За цей час вони очищують 3,5 тисячі літрів води.

До складу таких фільтрів входить і срібло. Воно не дає розвиватися бактеріям і плісняві на картриджі. Так він довше прослужить.

28-річний учитель Роман Масляк із Миргорода рік тому придбав настільний фільтр "Бар"єр" за 130 грн.

— За інструкцією картридж має прослужити три місяці. Та насправді його вистачає днів на 20. Після того він прориває й весь бруд йде у воду. Вона починає цвісти. Тоді я повністю його вимиваю й знову ставлю на 20 днів. Через 40 днів купую новий. Міняв би й частіше. Так у копійку влітає — щоразу до 40 гривень трачу, — бідкається чоловік. — У перші дні після заміни картриджа візьмеш пити воду — вона, наче джерельна. Десь на п"ятий-шостий день починають відчуватися різні домішки.

Перед тим, як до ємності залити воду, бажано, щоб вона не менше як добу відстоювалася. А через кожні півгодини її треба помішувати ложкою, щоб виходив хлор, радить чоловік.

— Умонтовані фільтри, звісно, кращі. Але теж недовго служать, — додає Масляк. — Мій друг купив собі систему з потрійною очисткою. Там картриджі розраховані на півроку. Але він міняє їх через кожні два місяці. Відкриваєш, а там чого тільки немає — бруд, пісок, мул.

Зараз ви читаєте новину «Фільтри для води монтують під раковину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути