понеділок, 17 вересня 2012 00:45

Фермери продають картоплю на 50 копійок дешевше

Автор: фото: Сергій РИБАЛКО
  Працівники фермерського господарства Станіслава Стасовського з села Клепачі Хорольського району збирають залишки врожаю картоплі на орендованому фермером полі
Працівники фермерського господарства Станіслава Стасовського з села Клепачі Хорольського району збирають залишки врожаю картоплі на орендованому фермером полі

6 вересня хоролець 60-річний Микола Гусаренко купує 200 кг картоплі у фермера 45-річного Станіслава Стасовського з села Клепачі Хорольського району. По області картопля вродила погано. Люди закуповують її у фермерів, бо ціни на ринку вищі.

— Купую, щоб було що їсти, бо сім'я велика. Як свою картоплю докопаємо, навєрно, ще докуповувати прийдеться, — Микола Гусаренко слідкує, як зі складу вантажать на електронні ваги мішки з бульбою. — Урожай уполовину менший, ніж минулого року. У нас на городі картопля на сонці згоріла — в'яла, і розміром із горох, бо не вспіла вирости. У кущі — одна-дві.  Ще й хробак жере потихеньку. Викопуєш, а він прямо всередині сидить.

Із двору напроти складу виходить 56-річна Ніна Кузуб.

— У нас теж картопля жахлива, зібрали майже стільки, скільки й посадили, — говорить. — Два тижні назад купила тут сім ящиків. Як не вистачить на зиму нормальної, їстимем ту, що відклали для свиней.

Мішки з бульбою переносять до автівки Миколи Гусаренка.

— Нормальна картоха. Правда, трохи жучком уражена, — показує на чорні цятки. — Коли вибираєш, треба дивитися, щоб вічка були сухі, без гнилі. Щоб була тверда, без зеленої шкірки. Тоді значить правильно зберігали. Лежатиме до наступного року.

Виймає з гаманця 400 грн.

— На Хорольському базарі картопля невідомо звідки й чим напічкана й ціна 2,3-3 гривні. На Полтавському ринку вартість така сама. Сільські ж фермери перед посадкою картошку обробляють тільки ядом від жука, а землю навозом. І ціна всього в 2 гривні виставлена.

Станіслав Стасовський відносить ваги в дальній кут складу. Усередині темно. Картопля розфасована в мішки. Під правою стіною — їстівна, під лівою, розміром із перепелине яйце, для худоби. Її вдвічі більше, продає по 20 коп./кг.

— Ціни встановлюю по інформації інтернету. Дивлюся, почому на сайтах продають. Основну вартість задає південь України. Там картоплю збирають і продають раніше за інші регіони. Далі орієнтуюся на покупців: поставиш високу планку — не купуватимуть, а низьку — не відіб'єш затрат. Зараз у мене ціни такі ж, як і в решти фермерів області. Цього року з 10 гектарів зібрав 10 тонн. Хоча щороку родить 20. Уродили тільки сорти Романо та Санте. З усього врожаю величезна частина — справжній горох. Решта теж невелика. Але запасів вистачить і до нового врожаю, і на продаж.

За 1,5 год. немає жодного покупця.

— Основна маса клієнтів приїжджає з Полтави, Хорола, місцевих сіл. Сусідам розпродав, — каже Станіслав Стасовський. — Востаннє з Кривого Рогу були. Набрали машину, певно, продаватимуть на базарі.

На полі Станіслава Івановича 71-річна Любов Власенко тягне велосипед із щойно купленим мішком картоплі. Загалом придбала вже 10 відер.

— Узяла на посадку, своєї сей год тільки їсти буде, — каже. — Може, виродилася, бо сорти картоплі треба міняти кожні три роки.

Найгірше в Полтавській області картопля вродила в Оржицькому, Лубенському та Пирятинському районах. Там було найменше опадів. Найкраще в Глобинському, Миргородському та Чорнухинському. Частину насіннєвої картоплі фермери виставляють на продаж. Вона також коштує 2 грн.

4

тисячі гривень уторговує за день на картоплі один фермер. У середньому родина купує для себе 100 кг. Це п'ять мішків по 20 кг кожен, коштують по 40 грн. В одному мішку два-три відра картоплі. За день до фермера можуть приїхати до 10 покупців.

 

Зараз ви читаєте новину «Фермери продають картоплю на 50 копійок дешевше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути