Ексклюзиви
понеділок, 28 січня 2013 05:30

"Це — Машенька, це — Марія, а це —Маша"

Автор: фото: Анна Лакиза
  Анна Вовк (зліва направо), Марія Токарева, Марія Хоменко, Анна Коршак, Марія Пікалова, Анна Носатова в ігровій кімнаті дитсадка №17 у Полтаві складають кубики та малюють
Анна Вовк (зліва направо), Марія Токарева, Марія Хоменко, Анна Коршак, Марія Пікалова, Анна Носатова в ігровій кімнаті дитсадка №17 у Полтаві складають кубики та малюють

2012 року полтавці найчастіше називали дівчат — Анастасія, Ангеліна, Валерія, хлопців — Андрій, Артем та Богдан. Вперше в області з'явилися імена Адріана, Юстина, Владлен і Єлисей.

У дитячому яслах-садку №17 в Полтаві на вул. Калініна у середній групі по троє Анн та Марій.

О 15.20 за столиком після тихої години граються Анни — Коршак, Носатова і Вовк. Вихователька 47-річна Ірина Перепелиця роздає їм кубики з малюнками мультиків.

— Аня, не жадніцяй, дай мені погратися, — підходить Анна Вовк до Коршак.

— Бери, пожалуста. Я тобі поможу скласти фею, — каже та. — Ми дружимо як сестрички, — обнімає Анну Вовк.

— Між собою звуть одна одну просто Аня, — розповідає вихователька. — Не сваряться, не обзиваються, за волосся не дьоргають. Гладять одна одну, одягають, хвостики зав'язують. Усі троє за знаком зодіаку — близнюки. Батьки казали, під цей знак підходить Анна. Зараз узяли моду підбирати імена за зірками.

Ірина Вікторівна, щоб не плутати дівчат, кожну називає по-своєму. Підбирає за характером.

— Зразу звала Анічками, втрьох оберталися. Тоді почала придивлятися. Вовк для мене — тільки Анюта. В неї дуже гарні очі, як квіти Анютині глазки, — гладить дитину по спині. Та складає з конструктора хатину.

— Анічка, а тобі приготувала олівці, — звертається до світловолосої Анни Носатової. Вона тягнеться до білого паперового листка. — Дуже творча, то з пластиліну ліпить квіти, то картини малює. Часто плаче. Щоб заспокоїти, ніжно Анічкою кличу. На третю кажу звично — Аня, — допомагає Анні Коршак скласти з кубиків зображення вовка з "Ну, постривай". — Вона серйозна, все помічає, дає поради.

Анна Вовк крутиться на стільці. Перебирає олівці.

— Мене назвали в цесть двох бабусок. Мама казе, со Аня — дузе красіве ім'я, — часто кліпає карими очима з довгими віями. — Ну найбільсе мені нравиться ім'я Оксана. Так звати подрузку мого дяді. Як сестричка з'явиться, тозе Оксаною назву.

До дівчат за стіл підсідають троє Марій — Пікалова, Хоменко й Токарева. Марія Хоменко у рожевій спідниці-трапеції і кофтині з кицькою. На голові — заколка зі стразами.

— Це наша модниця — Машенька, кожного дня приходить у новому наряді. Назвали її Коко Шанель, — каже вихователька. — Інші двоє — просто Марія та Маша, бо спокійні, мовчазні. Вдома їх так само називають. Да, дєвочки? — дівчата дивляться спідлоба, кивають.

Зараз батьки називають дітей іменами, які були поширені

20-30 років тому.

— Це покоління традиційних імен — Тетян, Софій, Дарин, Артемів, Андріїв. Також вертаються до старовинних — Ярослав, Олена. Часто називають за днем ангела, — каже Ірина Перепелиця. — Зовсім не зустрічаються Ігорі й Ірини.

 

У Лубенському районі з'явилися Глафіра та Луїза

У селі Білоцерківка Великобагачанського району всіх дітей називають рідкісними іменами. Батьки їх підбирають в інтернеті.

— Записали імена Євланія, Поліна, Уляна, Богдана, Ксенія, Діана, Домініка, Дамир, Костянтин, — розповідає Тетяна Андріївна, секретар сільської ради. — Місцеві батьки кажуть, імена підбирають за психологічними характеристиками, довго сидять в інтернеті, вивчають сузір'я. Ім'я має обов'язково щось значити. Приходив батько Дамира. Спитали, чого так надумав звати сина. Відповів, що Дамир — людям дає мир. Тоді син за характером буде добрий.

У сільських радах кажуть, рідше почали зустрічатися такі чоловічі імена, як Олександр, Сергій, Дмитро. Натомість з'явилися Назари, Єгори, Германи й Арсенії. В Полтавському районі хлопців найчастіше називають Іванами. У Лубенському вперше з'явилися Глафіра та Луїза, в Карлівському — Регіна, в Семенівському — Серафима і Неоніла.

 

Зараз ви читаєте новину «"Це — Машенька, це — Марія, а це —Маша"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути