четвер, 30 вересня 2010 16:46

Єдиний Центр просуває нові енергетичні технології

За 20 років в Україні змінювалися президенти, уряди, парламенти, але незмінним залишається наше загальне прагнення повноцінної інтеграції до Європейського Союзу. Про це роками говорять політики, на цьому базуються їх передвиборні кампанії, але справа майже не рухається з місця. У чому ж причина?

Справа в тому, що процес євроінтеграції полягає не в розмовах і бажанні, а в чіткій системі реформ і перетворень, що якісно змінять країну. Цей шлях пройшли всі наші західні сусіди. Тому в програмі "Якісна Україна" фахівці партії Єдиний Центр зробили наголос на систематизації реформ, які треба здійснити, якщо ми сподіваємося на успіх. Їх результатом стане якісна країна, в якій комфортно та безпечно жити.

Першим кроком на цьому шляху буде реалізація проектів з енергозаміщення та енергозбереження. Сьогодні показник енергоємності ВВП України є найбільшим в Європі та одним із найбільших у світі. Навіть у Росії, де енергоносії коштують значно дешевше, він поступається нашому енергетичному марнотратству. Тому з року в рік українська економіка змушення буквально боротися за своє виживання, замість того, щоб розвиватися — модернізовувати інфраструктуру, підвищувати соціальні стандарти, укріплювати фінансову стабільність, зменшувати податковий тягар.

Приклад націй, яким удалося побудувати свої "якісні країни", доводить — це правильний напрям. Так, за рахунок відновлюваних джерел енергії, тобто вироблених із вітру, сонця, води, біомаси й тепла Землі, у ФРН тепер продукують більше енергії, ніж за рахунок атому, а Швеція сьогодні взагалі є першою у світі країною, економіка якої вільна від нафтової залежності. Це означає суттєву економію для гаманців пересічних громадян зокрема та для державного і місцевих бюджетів у цілому.

Провідні українські фахівці, які брали участь у підготовці програми "Якісна Україна", довели: наша держава має надзвичайно сприятливі умови для розвитку справжнього комплексу альтернативної енергетики

Провідні українські фахівці, які брали участь у підготовці програми "Якісна Україна", довели: наша держава має надзвичайно сприятливі умови для розвитку справжнього комплексу альтернативної енергетики: вітрової у степах, малої та середньої гідроенергетики в Карпатах, використання енергії Сонця на півдні країни, біоенергетики — по всій території України. А видобуток сланцевого газу здатен перетворити нашу державу в експортера енергоносіїв. Усе це дозволить не просто раз і назавжди забути про вже традиційні стрибки цін і тарифів, а й суттєво їх зменшити.

І це не просто мрії чи плани. Єдиний Центр пропонує реальні проекти, що вже сьогодні, за ініціативи органів місцевого самоврядування, реалізують у багатьох регіонах країни. Зокрема, у Мукачевому, мер якого "єдиноцентрист" Золтан Ленд"єл, продовжує спорудження на річці Латориця двох міні-гідроелектростанцій.

Отже, на цих виборах ми розпочинаємо створення нашої якісної України — із свого міста, району, області. Як говорять українські політики — побудувати Європу в Україні. Як переконують європейські політики — спорудіть Європу в Україні, і тоді Євросоюз буде зацікавлений в інтеграції не менше за українців.

Зараз ви читаєте новину «Єдиний Центр просуває нові енергетичні технології». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути