17 січня о 23.00 у Полтавській обласній лікарні помер 62-річний Анатолій Кукоба. Перший міський голова Полтави, якого п'ять разів обирали на цю посаду.
З неофіційних джерел відомо, Кукоба два роки хворів на рак легенів. Останні чотири роки не був у великій політиці, опікувався заснованим ним Фондом захисту і підтримки талановитих дітей, обласною Федерацію футболу. Полтавці між собою називали Кукобу "батьком".
Брав участь у будівництві практично всіх мікрорайонів міста, дитсадків, шкіл, лікарень, заводів. За його керівництва у Полтаві почали відроджувати і будувати Хрестовоздвиженський монастир, Троїцьку церкву, Успенський собор, храм Віри, Надії, Любові, Пантелеймонівську церкву.
— Це була людина-мотор, найкращий мер в Україні, який підняв місто, — говорить 62-річний Анатолій Чорнощоков, що 13 років працював з Анатолієм Кукобою, був головним художником Полтави. — 1999-го, коли готувалися відзначати 1100-річчя Полтави, ремонтні й будівельні роботи велися настільки інтенсивно, що місто змінювалося щодня. Городяни, які поверталися з літнього відпочинку, не впізнавали його. Тихонович будував і тримав у належному стані дороги, які занехаяли за останні п'ять років. Вибивав у Києві гроші для міста.
Кінотеатр "Полтава" за часів Анатолія Кукоби капітально відремонтували й перетворили на палац дозвілля "Листопад". Ходили чутки, так його назвали на честь місяця, в якому народився мер (8 листопада 1948 року. — "ГПУ").
— Усе будували під його особистим керівництвом, — продовжує Анатолій Чорнощоков. — Коли будували "Злато місто", Анатолій Тихонович був уже народним депутатом. Зранку їде на Київ, увечері повертається, о дванадцятій ночі проводить планірку, зранку — знову на Київ. Половину свого життя провів у дорозі.
— Вражала його виняткова працездатність. Анатолій Тихонович щоранку об'їжджав місто. У понеділок об'їзд починав о четвертій-п'ятій ранку, оцінював роботу комунальних служб і на апаратну нараду в міськвиконкомі на 7.30 приходив із конкретними зауваженнями, — говорить Віктор Кикоть. Працював за Кукоби керівником прес-служби міської ради.
Захоплення усього життя — футбол, у який любив грати з дитинства.
— Він гарно грав. Коли вступив до інституту, припинив активні заняття, але футболом усе одно цікавився, — розповідає голова Полтавської обласної федерації футболу Анатолій Дяченко, 57 років. — Разом із покійним Миколою Залудяком, який тоді був губернатором, знайшов спонсорів для футбольного клубу "Ворскла" і фактично врятував його від розпаду. Команда із першої ліги вийшла у вищу, стала бронзовим призером чемпіонату України. Це був найвищий результат за всю історію "Ворскли". Команда грала в кубку УЄФА. Кукоба і Залудяк організовували поїздки на ці матчі, капітально відремонтували стадіон, щоб приймати у себе європейські команди. За підтримки Анатолія Тихоновича федерація збудувала в місті 14 футбольних полів зі штучним покриттям. 2007-го Анатолію Кукобі присвоїли звання почесного президента федерації футболу області. Він був затятим уболівальником "Ворскли".
Анатолія Кукобу поховали 20 січня на центральному кладовищі Полтави. З 10.00 полтавці прощалися з колишнім мером у палаці дозвілля "Листопад".
У нього лишилася дружина Віра, доньки Юлія та Анна, троє онуків — Світлана, Анна та Ілля.
Цікаві факти про Анатолія Кукобу:
— Мером Полтави обирали п'ять разів. На цій посаді він був тільки чотири терміни — 16 років. Паралельно з п'ятим обранням пройшов у Верховну Раду за списком Партії регіонів. Чотири роки був нардепом та водночас керував Полтавою. Врешті, обрав крісло народного депутата.
— Чотири місяці був губернатором Полтавщини.
— Запатентував власний винахід — насос для перекачування будівельних сумішей.
— Останні чотири роки вирощував на дачі 300 кущів троянд 20 видів. Доглядав сам, ніколи не зрізав їх, бо було шкода.
— Підтримував добрі стосунки з Йосипом Кобзоном, Миколою Басковим, Людмилою Гурченко, Юрієм Рибчинським.
Коментарі