понеділок, 05 вересня 2011 06:45

312 в'язнів достроково вийдуть на волю

У кінці серпня на Полтавщині амністували 50 засуджених. Розглядають 136 справ. Загалом хочуть випустити на волю 312 осіб. Із них 29 залишаться в області, решта роз'їдуться по Україні та за кордон. Звільняти почали з 28 липня, коли набув чинності закон "Про амністію".

— Під дострокове звільнення попадають інваліди, пенсіонери, неповнолітні й ті, які мають маленьких дітей, — каже 27-річна Алла Торяник з пенітенціарної служби в Полтавській області. — Питання про амністію вирішує суд. Деякі ув'язнені не вийдуть на волю. Їм тільки скоротять строк покарання. З усіх амністованих один перехворів на туберкульоз. Він грузин, як звільниться, поїде у свою країну. В нашій області лишаться 29. Роз'їдуться по районах, частина осядуть у Полтаві. Про них попередили міліцію, соціальні служби, центри зайнятості. Ті допоможуть адаптуватися, знайти квартиру, влаштуватися на роботу. 10 неповнолітніх із Кременчуцької колонії повернулися до навчання.

На Полтавщині шість виправних колоній, виховна для неповнолітніх, виправний центр і слідчий ізолятор. Там утримують 6200 ув'язнених.

— Як виходять амністовані, зростає кількість злочинів, — говорить Алла Квіта з Полтавської обласної міліції. — Майже всі повертаються у в'язницю, бо не можуть знайти роботу і квартиру. Суспільство не сприймає таких людей, думають, їм не можна довіряти. А за ґратами їм легше, опікується держава, дає ту ж роботу, їжу і даже освіту.

У квітні цього року колишній заступник міського голови 28-річний Діонісій Каплін обіцяв створити соціальні гуртожитки для амністованих і безхатьків. Оглядали кілька будинків. На облаштування житла потрібно 70–80 тис. грн.

— Такий гуртожиток — далека перспектива, — пояснює заступник міського голови Світлана Порохня, 43 роки. — Соціальне житло — непогана річ. Але неясно, як із нашим бюджетом втілити його в життя. Можливо, гуртожиток зробимо при лікарні залізничників, але ще не знаємо, чи є там підходяще приміщення.

Зараз ви читаєте новину «312 в'язнів достроково вийдуть на волю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути