вівторок, 28 квітня 2009 14:51

Експерти підказали Обамі, як поводитися з Києвом

Експерти підказали Обамі, як поводитися з Києвом
Американські експерти рекомендують Адміністрації президента США Барака Обами проводити зважений, практичний діалог з Києвом.

Про це йдеться в доповіді Брукінгс інституту (США) "Рекомендації новій адміністрації США про Україну. Погляд провідних американських експертів".

Доповідь підготовлена колишнім Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Стівеном Пайфером, старшим науковим співробітником Інституту міжнародної економіки імені Петерсена (США) Андерсом Аслундом, старшим науковим фахівцем з проблем енергетичної безпеки Брукингс інституту Джонатаном Елкіндом.

Експерти вважають, що на вищому рівні новій адміністрації Обами слід направити "мессидж" про підтримку і необхідність співпраці лідерів України один з одним.

Експерти вважають, що нова адміністрація повинна відновити роботу комісії, яка діяла в 1996-2000 роках на чолі з віце-президентом США і Президентом України. На їхнє переконання, такий механізм може поглибити американсько-українські відносини, контролювати просування узгоджених двосторонніх пріоритетів і дотримання Хартії Україна-США, прийнятої в грудні 2008 року, а також використовуватися для передачі неупереджених "мессиджей" з делікатних питань.

Експерти вважають, що представники влади США повинні бути відвертими: якщо Ющенко і Тимошенко не можуть разом працювати, спроби Америки допомогти Україні впоратися з економічною кризою, підсилити її енергетичну безпеку або розвивати тісніші зв"язки з Європою принесуть мінімальні результати.

Експерти також вважають, що Україні необхідно залишатися і діяти в рамках програми Міжнародного валютного фонду. На їхню думку, навіть за допомогою МВФ Україна ймовірно матиме в 2009 році брак коштів в об"ємі близько 5 млрд. доларів. Експерти вважають, що уряд США повинен працювати з такими партнерами, як Європейський Союз, МВФ, Всесвітній банк, звертаючи увагу на цю проблему, як пріоритетну, з метою скликання конференції донорів, на якій і буде забезпечено виділення додаткового фінансування цього року в 5 млрд. доларів.

Експерти вважають, що цю допомогу необхідно прив"язати до виділеної позики МВФ і виробити умови, які поставлять в залежність додаткове фінансування від конкретних реформ в енергетичному секторі. Експерти вважають, що уряду США слід розглянути виділення коштів як частину цих реформ. Крім того, на їхню думку, Вашингтон повинен вимагати від України повернутися до надзвичайно важливих економічних реформ для сприяння швидкому відновленню її економіки, а також розглянути питання про зменшення торгових бар"єрів для українських товарів.

Крім того, вони вважають, що новій адміністрації США слід заохочувати Європейський Союз просувати завершення переговорів з Україною за угодою про асоціацію включно з договором про вільну торгівлю.

Також експерти вважають, що Вашингтон повинен стати лідером у формуванні відносин НАТО-Україна.

Враховуючи неможливість гарантувати одностайність в Альянсі за поданням Плану дій щодо членства в НАТО, посадові особи США повинні допомогти Україні в розробці щорічної національної програми, яка міститиме велику частину змісту ПДЧ і працюватиме в середині Альянсу для сприяння ухваленню цієї програми.

Експерти вважають, що Вашингтон повинен бути відвертим з Києвом щодо того, на яку підтримку Україна може сподіватися в протистоянні з Росією, і, в той же час, застерегти Москву, що зусилля росіян дестабілізувати Україну нестимуть ризик для відносин Росії із Заходом.

За матеріалами УНІАН, Цензор.нет

Зараз ви читаєте новину «Експерти підказали Обамі, як поводитися з Києвом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути