"Якщо на півроку, а вибори парламентські це півроку, всі політики знімуться і замість роботи підуть на вибори - від країни не залишиться нічого", - впевнена Тимошенко.
"Якщо хтось хоче на моє місце – я відійду"
"Не питання, в тому, що не можна створити інший уряд. Лідери вибрали інший шлях – нарощувати рейтинги на біді, і сходити на вибори. Можливо вони отримають там на 5 депутатів більше у парламенті, але ніхто не подумав, що залишиться від країни", - наголосила Тимошенко.
"Якщо хтось хоче на моє місце – я відійду в сторону, будь ласка", - сказала вона.
Прем"єр впевнена, що жоден з політиків не хотів би бути на місці прем"єра.
"Так сталося, що наша команда, і я особисто, як прем"єр-міністр, опинилися в уряді, на посадах в той час, коли для України найважчі виклики є...Сьогодні посада прем"єр-міністра більше схожа на електричний стілець, з якого неможливо встати живим", - наголосила Тимошенко.
Тимошенко також заявила, що шкодує про проведену у 2004 році конституційну реформу, в результаті якої Україна перетворилася з президентської на парламентсько-президентську республіку.
"Зміна Конституції у 2004 році - величезна помилка"
"Зміна Конституції, яка відбулася і президентську форму правління перетворила на цей хаос, це була величезна помилка. Тому що в кризу влада не як кулак діє, а "растопыренной пятерней". Президент має окремі повноваження, на які не впливає уряд, президент не впливає на уряд, уряд не впливає на Нацбанк. Конституційна реформа призвела до повного розбалансування в країні", - сказала вона.
"Хотілося б, чесно кажучи, щоб не була проголосована та конституційна реформа. Ми за неї не голосували. Я була за те, що якщо є президентська форма правління – поставте під контроль президента, його команду, ще когось, але не міняйте. Якщо хочете міняти на парламентську форму правління, змініть на парламентську, але так, як в Німеччині, або у Великій Британії. Щоб була логіка", - додала прем"єр.
Крім того Тимошенко заявила, що на неї тиснуть і вимагають підвищити пенсійний вік, скасувати пенсії для працюючих пенсіонерів та підвищити тарифи на газ для населення.
"Від нас вимагають скоротити видатки пенсійного фонду. Це значить збільшити пенсійний вік і забрати пенсії у працюючих пенсіонерів. Від того частина міністрів пішла у відставку, що я не захотіла таких змін", - наголосила прем"єр.
"На мене кожного дня тиснуть, щоб я прийняла ці рішення", - підкреслила Тимошенко.
"Поки я прем"єр, я не допущу ні першого, ні другого. Потрібно міняти пенсійний вік, коли в країні буде як в Японії, 83 роки середній вік життя людини. А коли у нас трошки більше за 57, так яка пенсія в 65, в 60? Це категорично виключається", - заявила вона.
"До кінця року пенсія буде виплачуватися як вона є"
Вона зазначила, що "пенсії, незважаючи на кризу, збалансовані за рахунок спеціальних видатків бюджету" і запевнила, що "до кінця року, як би криза не гуляла в світі і в Україні, пенсія буде виплачуватися як вона є".
Тимошенко також сказала, що уряд планує викупити декілька комерційних банків в державну власність.
"Якщо зараз нам вдасться через антикризовий пакет отримати додаткові доходні гроші в бюджет – ми плануємо почати викуп декількох комерційних банків в державну власність і погашення людям того, що приватні власники зробили з заощадженнями людей", - заявила прем"єр.
"Така програма дуже важка для уряду...але я хочу спробувати допомогти тим людям, які втратили вклади в декількох банках, де найважча ситуація", - сказала прем"єр.
За матеріалами: ICTV, Українська правда.
Коментарі