Держказначейство та Контрольно-ревізійне управління підтвердили те, в чому не так давно зізналася сама Юлія Тимошенко - на момент "передачі" повноважень новому уряду 11 березня минулого року, 290 мільйонів євро на спеціальному рахунку казначейства не було, пише smi2.ru.
У розпорядженні ЗМІ виявилися бухгалтерські довідки Держказначейства та копії бухгалтерських проводок Держказначейства про конвертацію 200 мільйонів євро зі спеціального казначейського рахунку в гривні та зарахування їх на єдиний рахунок, тобто той, з якого можна фінансувати все що завгодно, аж до покупки вітальних листівок.
"Ми абсолютно точно можемо сказати, коли японські гроші прийшли на спецрахунок, коли пішли і коли повернулися. У нас немає сумнівів, що уряд Тимошенко використовував гроші, отримані за Кіотським протоколом не за призначенням", - повідомив начальник Головного Контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв.
Держагентство екологічних інвестицій і Міністерство екології довгий час відмовчувалися - мовляв, "проекти реалізуємо, заспокойтеся, громадяни!" Воно й зрозуміло - треба було японців заспокоювати. На сході теж шум піднявся - "кому це ми грошей дали?" Зараз у прес-службах нинішніх розпорядників грошей старанно відписують в ЗМІ, які саме проекти реалізуються.
Але факт залишається фактом - КРУ і Держказначейство надали дані, що 290 мільйонів євро знову з'явилися на рахунку тільки в кінці березня, коли вже був сформований Кабмін Азарова.
Крім того, розсекречено розпорядження від 09 вересня 2009 року, згідно з яким 200 мільйонів євро з "кіотського" спецрахунку конвертовані в гривні і спрямовані на єдиний казначейський рахунок.
Залишилося тільки уточнити - чи точно ці гроші були відправлені на виплату пенсій. Заступник голови Державного Агентства екологічних інвестицій (орган-розпорядник коштів) Олександр Галущенко заявляє, що перший раз Агентство прийшло за японськими грошима в Держказначейство ще в 2009 році, але отримало відмову.
А ось у другій половині 2010 кошти на проекти знайшлися. Всього півріччя вистачило президенту і уряду, щоб повернути гроші, погодити всі процедури з японською стороною, провести конкурси, визначити переможців і почати впроваджувати "зелені" проекти. Уряд Тимошенко, володіючи грошима, не реалізував жодної програми з впровадження проектів, що знижують викиди вуглекислого газу.
За матеріалами Сегодня
Коментарі
10