Ексклюзиви
пʼятниця, 25 червня 2021 16:35

Зізнання Зеленського: усе гірше, ніж думали - ДТ

Зізнання Зеленського: усе гірше, ніж думали - ДТ
Малоймовірно, що парламент проголосує за імпічмент Зеленського. Але це не означає, що обвинувачення у держзраді не переслідуватиме Зеленського після закінчення його каденції. Фото: Reuters

Президент Володимир Зеленський підтвердив проведення спецоперації з піймання "вагнерівців", хоча останні 10 місяців в Офісі президента цю історію називали "запійною" й "дезінформаційною кампанією". Про це йдеться в публікації "Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо "вагнерівців": усе гірше, ніж ми думали" на DT.UA.

Зеленський підтвердив раніше озвучену інформацію, що операцію готували українські спецслужби спільно з іноземною спецслужбою, американською розвідкою, повідомляє видання.

Важко сказати, які мотиви штовхнули Зеленського на те, щоб перервати майже десятимісячне мовчання й визнати свою головну роль у зриві цієї операції, пише журналіст Володимир Кравченко.

Прагнення обілити репутацію Єрмака в очах західних партнерів? Підтримати главу своєї патронатної служби у внутрішньополітичних протистояннях?

Зізнання Зеленського в тому, що це він здав операцію, створило президентові нові проблеми. Адже після зізнання Зеленського не тільки прибічники Петра Порошенка заговорили про те, що в діях українського президента спостерігаються ознаки держзради, оскільки він оприлюднив службову конфіденційну інформацію, що стосується діяльності українських та іноземних спецслужб.

Враховуючи нинішні політичні розклади у Верховній Раді, малоймовірно, що парламент проголосує за імпічмент. Це, однак, не означає, що обвинувачення в держзраді не переслідуватиме Зеленського після закінчення його каденції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хто реально керує Україною?" - мережі сколихнуло інтерв'ю Зеленського

Зло має бути покараним. Інакше безкарність породжує нові злочини проти безневинних людей. Інколи для того, щоб покарати вбивць, керівникам держави та спецслужб необхідно ухвалювати ризиковані рішення. Але це те, що відрізняє політичного лідера країни від політика-популіста.

Рішення зателефонувати Лукашенкові в надії, що той видасть російських громадян, свідчить як про прагнення перекласти виконання ризикової роботи на інших, так і про наївність Зеленського як політика, що не знає реалій сусідньої країни й не дослухається до порад експертів.

Публічно взявши на себе політичну відповідальність за провал операції з піймання "вагнерівців", в інтерв'ю Зеленський продемонстрував і нерозуміння головної відмінності між операцією українських розвідників та білоруських чекістів. Адже українські спецслужби — СБУ й ГУР МО — намагалися притягнути до судової відповідальності "вагнеріців", які вбивали українців на території нашої держави й причетні до катастроф Іл-76 у Луганському аеропорту й Ан-26 поблизу Луганська. І ці злочини доведені. А ось білоруські силовики провели операцію, щоб викрасти журналіста й політичного опонента самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка.

І, звісно ж, зізнання Зеленського підриває довіру до українського керівництва та наших спецслужб із боку західних партнерів. Не можна публічно витирати ноги об тих, хто допомагав у проведенні операції, запевняючи, що Україну "затягували" в неї, і при цьому дивуватися, що країні не надали ПДЧ або не виділили додаткову військову допомогу на $100 млн. Якщо Україна розраховує на підтримку Сполучених Штатів у війні з Росією, то українське керівництво повинне розуміти, що наша країна має діяти і в інтересах партнера.

"Я подзвонив Олександру Григоровичу, його попередив, сказав, що готовий передати йому всю інформацію, що стосується цих людей", - заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу олігарха Ігоря Коломойського.

Торік 29 липня в Білорусі затримали 33 бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер". 14 серпня стало відомо, що їх видали Москві.

Через чотири дні журналіст Юрій Бутусов заявив у Facebook, що українські спецслужби вели операцію з розшуку й затримання бойовиків, причетних до збиття малайзійського боїнга, жертвами якого стали 298 цивільних, і українського літака Іл-76, коли загинули 49 військових. За версією журналіста, зрив спецоперації міг трапитися через витік інформації від найближчого оточення Зеленського. Відкласти операцію нібито попросив керівник ОП Андрій Єрмак.

У відповідь Єрмак заявив про "сплановану дезінформаційну кампанію".

У березні цього року народні депутати вийшли до трибуни з банером "Вимагаємо розслідування державної зради в оточенні президента".

Зараз ви читаєте новину «Зізнання Зеленського: усе гірше, ніж думали - ДТ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути