В аеропортах Ізраїлю депортують близько 10% українців, які прибувають.
Вони змушені проходити принизливі процедури. Про це повідомили LIGA.net з посиланням на посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука.
На початку повномасштбаної російської агресії Ізраїль вводив електронні візи для українських біженців, нагадав дипломат.
Їх скасували через суд. Але тепер людей завертають на кордоні за формальними ознаками: навіть у випадках, коли у них є зворотний квиток, резервація готелю.
"Порядок, за яким пропускають наших громадян через кордон, є принизливим. У людей забирають паспорти, вони вимушені чекати понад 10 годин. Більше як 10 відсотків наших громадян зараз депортують в аеропортах. Люди сплять на підлозі, це жінки та діти. Мені це болить, ситуація кричуща", – розповів Корнійчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кількість українців, які перебувають за кордоном
Журналісти ознайомились зі скаргами, які українці надсилали дипломатам.
У них йдеться про грубість і погрози офіцерів, затримання в аеропорту з дітьми до декількох діб, ночівлю на стільцях, про те, як відбирали документи та телефони, читали переписки та інше.
Пояснень українські дипломати не отримують, каже Корнійчук.
Ізраїльські колеги переконують, що це виключно питання Служби міграції, яка підпорядкована МВС.
"А МВС очолює політик з релігійно-націоналістичної партії. Українці – це так звана група ризику", – каже посол.
Українці та ізраїльські правозахисники намагаються боротися з такою ситуацією та подають позови, розповідає ЗМІ.
Одна з останніх перемог – рішення Тель-Авівського суду від 11 липня. Суд створив прецедент, що забороняє службовцям МВС вилучати та переглядати телефони у людей, які в'їжджають.
Українські біженці у Польщі отримали нове житло, яке місцева влада відремонтувала за кошти Європейського Союзу. Зокрема, в Опольському воєводстві квартири виділили 55 родинам.
У Латвії продовжили до кінця 2023 року виплати за розміщення біженців з України.
Коментарі