Росія організувала газову кризу в Європі.
Про це президент України Володимир Зеленський заявив у коментарі французькому інформаційному агентству AFP, повідомляє "Європейська правда".
"Це справжня газова агресія проти Євросоюзу", - сказав Зеленський, заявивши, що є "безпрецедентна необхідність у спільних зусиллях".
"Я сподіваюся, що країни ЄС усвідомлюють безпрецедентну необхідність спільних зусиль. Що повага європейських цінностей і правил - єдиний спосіб зберегти європейську енергетичну незалежність. І тут Україні є що запропонувати ", - сказав глава держави.
Росія, відмовляючись збільшувати постачання, підтримує дефіцит і зростання цін на газ, щоб домогтися введення в експлуатацію нового газопроводу "Північний потік-2", що з'єднує Німеччину з РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Північний потік" 2 - стратегічна помилка: Дуда закликав НАТО відреагувати на енергетичний виклик
"Росія хоче змусити Європу запустити "Північний потік - 2" без дотримання європейських правил", - сказав Зеленський, пропонуючи негайно збільшити постачання газу через українську ГТС.
"Потужностей із прокачування газу через Україну достатньо не тільки для нормалізації ситуації, а й для захисту Європи від тарифного шоку найближчими роками", - зауважив президент.
Зеленський запропонував "вигідні умови зберігання" в українській підземній інфраструктурі, а також "знижку" на транзит.
До кінця року Україна може гарантувати транзит 19 млрд куб. м газу.
"Пропозиція України прозора та ефективна. Якщо Росія постачатиме більше газу, Україна гарантуватиме його транзит у Європу", - сказав Зеленський.
За його словами, Газпром у цей час постачає українською мережею 85 млн куб. м газу на добу, тоді як два роки тому - 300 млн. куб. м.
У жовтні голова Нафтогазу Юрій Вітренко заявив про подання заявки на участь у сертифікації оператора "Північний потік-2". Компанія хоче довести, що трубопровід не може бути сертифікований.
"Північний потік-2" - проєкт магістрального газогону з Росії в Німеччину через Балтійське море завдовжки 1234 км.
У грудні 2019-го будівельні роботи зупинили через запровадження санкцій США, проте їх відновили наприкінці 2020 року. У вересні цього року будівництво трубопроводу завершили.
Коментарі