Президент Володимир Зеленський відкликав з Верховної Ради законопроєкт "Про відновлення довіри громадськості до конституційного судочинства". Документ подавав торік наприкінці жовтня.
Водночас законопроєкт так і не розглянув профільний комітет, повідомляє "РБК-Україна".
Документ передбачав визнати неправосудним, нікчемним, рішення Конституційного суду щодо скасування е-декларування як таке, що прийняте в приватних інтересах суддів КС, є свавільним та необґрунтованим.
Пропонував забезпечити безперервність дії норм Кримінального кодексу, закону "Про запобігання корупції".
Закон передбачав припинення повноважень складу Конституційного суду. Документ пропонував забезпечити добір й призначення суддів КС у порядку, встановленому Конституцією та законом "Про Конституційний суд України".
На початку листопада в ефірі телеканалу ICTV Зеленський заявляв:
"Я вважаю, що тільки прозорим і відкритим способом необхідно визначати новий склад Конституційного суду. Усі через мікроскоп дивитимуться, хто потрапив у новий склад суду. Щоб вони (судді. - Gazeta.ua) захищали Україну, захищали кожного з нас, усіх звичайних громадян і Конституцію. І не купували землю в Криму й після цього її ще й не декларували".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тупицький купив землю в окупованому Криму
27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за недостовірне декларування.
Через це президент Володимир Зеленський терміново скликав засідання РНБО. Йшлося про загрози національній безпеці.
Вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КС.
4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який відновлює кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Передбачається штраф й обмеження волі. Раніше також передбачалося тюремне ув'язнення.
Коментарі