Законопроєкт про олігархів Офіс президента Володимира Зеленського використовує задля популізму. А для подолання впливу олігархів в Україні є всі необхідні закони. Таку думку Gazeta.ua озвучив політолог Віталій Бала.
"Достатньо зробити демонополізацію. Деолігархізація використовується у чисто популістичних цілях. Це має подобатися людям, бо апелює до негативних емоцій. "Є погані олігархи, а я класний, буду з ними боротися". Це імітація. Закон може стати чинником боротьби з опозицією до влади", – каже Бала.
Також додає: "Цей законопроєкт – шлях у минуле. У країнах демократичного світу питання олігархів взагалі не стоїть. Бізнес розділений з політикою, є система превентивних заходів. Олігархом може стати лише та людина, яка є в найближчому оточенні влади".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме закон Зеленського проти олігархів
Усі повинні працювати в рівних умовах, щоб не було олігархів, каже Бала.
"ЗМІ в нас всі дотаційні, їх фінансують. Ніхто не захоче потім тримати телеканали, якщо не матиме "дурних" грошей за рахунок держави. Те саме стосується політичних партій. Треба не дати великим бізнесменам, які дружать з владою, мати пільги. Потрібна політична воля вищого керівництва. Але не можна заборонити законом, щоб якийсь конкретний бізнесмен не міг чогось робити. Це порушує Конституцію", – говорить політолог.
Видання ZN.UA опублікувало подробиці законопроєкту про олігархів, який анонсував президент Володимир Зеленський.
Після публікації ЗМІ, радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк, заявив, що ці норми не є текстом законопроєкту про олігархів. Нібито документ ще не готовий. Видання ZN.UA, яке писало про законопроєкт, назвало Подоляка брехуном.
Коментарі