Заяви прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про перегляд заробітних плат і премій керівництва НАК "Нафтогаз України" не вирішують проблему необґрунтовано високого рівня зарплати керівництва монополії.
Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив народний депутат України, лідер політичної партії "Основа" Сергій Тарута.
"Те, що прем'єр піднімає питання про перегляд розміру зарплат керівництва Нафтогазу після закінчення терміну нинішнього контракту - занадто запізніла реакція. Хіба раніше не було відомо про їх захмарні премії і зарплати? Їх давно виплатили. Cправедливо було б прив'язати зарплату чиновників вищого рівня - у тому числі міністрів, президента - до мінімальної заробітної плати. Адже бачення "ринкової" зарплати у Гройсмана і Коболєва різне. Останній має на увазі, швидше за все, німецький рівень зарплати, тоді як прем'єр, очевидно, мав увазі український", - пояснив політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Треба переконати Європу купувати російський газ на кордоні Україна-РФ - Тарута
Лідер "Основи" вважає неприпустимим продовження контракту з нинішнім главою НАК і закликає правоохоронні органи розслідувати принципи утворення тарифів на енергоносії.
"Зараз ставити питання про продовження контракту з тими, хто посприяв зубожінню країни, - злочин. Контракт з нинішнім керівництвом Нафтогазу закінчується 22 березня, а вже 31 березня закінчується другий контракт - з нинішнім президентом країни. Новий глава держави повинен негайно поставити питання про персональну відповідальність всіх тих, хто привів до такої високої вартості тарифів на газ, а разом з тим і на інші комунальні послуги. А до керівництва Нафтогазу необхідно відправити представників НАБУ, щоб вони розібралися, чому були такі високі зарплати, і настільки необгрунтовано високі тарифи", - підкреслив Сергій Тарута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціну на газ можна серйозно знизити ринковими методами - Сергій Тарута
Політик висловлюється на користь високих зарплат, тільки якщо вони підтверджуються високими результатами компанії.
"За що потрібно платити премії? За зниження ціни на газ, а не за її підвищення. Крім того, бонуси варто виплачувати за збільшення транзиту газу через Україну, того ж середньоазіатського. Можна - за збільшення видобутку блакитного палива в Україні. Можна платити за ті параметри, які приведуть до поліпшення життя кожного українця", - резюмував лідер "Основи".
З новим керівництвом державної компанії Нафтогаз буде укладено контракт з "нормальними" зарплатами, пообіцяв прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 16 січня. Він нагадав, що контракт з нинішніми керівниками завершується 22 березня. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв отримує понад 2 млн грн зарплати на місяць. 2017-го члени правління Нафтогаз отримали винагороду 127,7 млн грн.
Коментарі