Ексклюзиви
четвер, 03 березня 2011 09:43

Заради грошей МВФ пенсійний вік підвищать вже з березня

Заради грошей МВФ пенсійний вік підвищать вже з березня

Реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов'язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому почати реформу, а тому прийняти урядовий пенсійний закон парламент повинен до кінця поточного місяця.

Таке зобов'язання уряду України закріплено у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), який узгоджено українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 до 14 лютого 2011.

"Маяк на кінець грудня з введення в дію законодавства, необхідного для впровадження пенсійної реформи, не було дотримано, але закон набере чинності як тимчасовий захід", — відзначає уряд в меморандумі з МВФ.

Таким чином, щоб розраховувати на розгляд радою директорів МВФ питання щодо виділення чергового траншу в середині квітня, Київ до кінця березня має прийняти пенсійний закон, що відповідає принципам, які викладені в торішніх версіях меморандуму (попередня умова).

Раніше передбачалося ухвалення цього нормативного акту ще до кінця 2010-го.

Напередодні стало відомо, що вже другий комітет Верховної Ради відмовився схвалювати Кабмінівський пенсійний законопроект № 7455, про переваги якого розповідав профільний віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

Разом з тим, Тігіпко тижнем раніше заявив, що „ніяких надій на відмову від підвищення пенсійного віку для жінок немає".

Нагадаємо, спочатку пенсійна реформа передбачала поступово підвищувати пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців починаючи з 2011-го. Для чоловіків, які працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.

Зараз ви читаєте новину «Заради грошей МВФ пенсійний вік підвищать вже з березня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути