пʼятниця, 23 вересня 2011 19:35

"Закон про біометричні паспорти порушує Конституцію" - Кабмін

"Закон про біометричні паспорти порушує Конституцію" - Кабмін

Ухвалений Верховною Радою закон про біометричні паспорти порушує основні конституційні засади розвитку держави.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України.

"Офіційним приводом для ухвалення закону стала благородна мета - налагодження безвізового режиму з Європейським Союзом. Проте намагання досягнути поставлених цілей спровокували порушення основних конституційних засад розвитку держави", - заявили в міністерстві.

"Так, Конституція визначає, що Україна є соціальною, правовою державою, а людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави", - уточнили речники Лавриновича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З українців хочуть брати по 350 гривень за новий паспорт

В міністерстві зазначили, що "закон, визначаючи безальтернативну технологію виготовлення документів, що посвідчують особу, закріплює таким чином існуючу монополію у цій сфері, тобто є потенційно корупціогенним".

"До того ж, застосування передбаченої законом технології виготовлення зазначених документів призведе до здорожчання, що матиме наслідком збільшення витрат з державного бюджету, а відповідно й кожного громадянина", - уточнили в відомстві.

Юристи також зазначили, що положення закону щодо формування та засад діяльності Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування, переліку інформації, яка до неї включатиметься (цей перелік невичерпний), порушують статтю 32 Конституції.

Зараз ви читаєте новину «"Закон про біометричні паспорти порушує Конституцію" - Кабмін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути