Влада мусить навчитися тверезо дивитися на речі. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив громадський діяч Олег Рибачук.
"Коли в Донецьку 10 відсотків людей віддали голоси "Свободі", а комуністам – ще більше, то для Партії регіонів це – червона картка. Адже ідеться про вотчину "регіоналів". Свого виборця вони мають за ніщо – і це їхня колосальна помилка. Мовляв, і так проголосують. Їм можна наливати горілку, вмикати шансон і зганяти, як баранів, на мітинг. Ось і результат. За "Свободу" голосували, щоб ті били морди "регіоналам". Це вже мотивація. На президентських виборах 2015-го подібне вилізе владі боком", - наголосив він.
За словами Рибачука, до опозиції перше і найголовніше питання: якого дідька ви дали стільки голосів на цей виборчий закон?
"Ви ж із таким законом не могли виграти в принципі! Якби був пропорційний закон, Партія регіонів ці вибори з тріском програла б з усіма її фальсифікаціями. Якби опозиція не проголосувала цей закон, він був би нелегітимний, разом із виборами. Тепер нема до кого апелювати", - зауважив він.
Рибачук підкреслив, що опозиція за критеріями доброчесності майже нічим не відрізняється від влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Свободи" велика частина електорату неідеологічна – Голобуцький
"Їхня логіка – гроші треба брати. Як наслідок, маємо списки, куди не потрапили гідні кандидати, зате знову з'явилися бізнесмени. Опозиція має зрозуміти – без підтримки думаючої частини суспільства, яку вона матюкливо називає "противсіхами", вона приречена на поразку. Також нічого не зробили для залучення молоді. Повністю провалилися з кандидатами-мажоритарниками. І найважливіше: опозиції бракує конструктиву. Весь її дискурс – це крик у мікрофон "Ганьба!" і "Геть!" Не мають добре продуманого сценарію розвитку країни. Що потрібно робити, взагалі не кажуть. Не розмовляють із людьми. Приїхали на Mercedes'і на мітинг, прокричали, отобєдалі з місцевими керівниками партії і поїхали далі", - наголосив він.
Думки інших експертів щодо того, які висновки із цієї виборчої кампанії мають зробити влада, опозиція та суспільство читайте у журналі "Країна" № 42 (145) за 1 листопада 2012 року.
Коментарі
20