У четвер, 17 січня, президент Світового конгресу українців Євген Чолій направив лист керівникам Європейського Союзу із закликом прискорити євроінтеграцію України. Про це повідомляє прес-служба організації.
"Підписанням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною Євросоюз би зробив важливий крок у цьому напрямку і в подальшій модернізації і європеїзації України, що є шостою за чисельністю населення і найбільшою по території країною в Європі. Це було б дуже правильне рішення з величезними майбутніми вигодами для ЄС і України", - говориться в листі СКУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влітку Україну через референдум затягнуть у Євразійський союз?
На думку голови Конгресу, "рішення про підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною слід приймати, виходячи не з оцінки дій нинішніх владних структур України, а швидше з довгострокових інтересів Європи, України та регіональної безпеки, стабільності і добробуту". "Підписавши Угоду... ЄС ще раз визнає дійсно європейський характер населення України. Такий жест довіри і віри в український народ дасть потужний стимул до демократії та соціальному прогресу в Україні", - йдеться у зверненні до керівництва ЄС.
Чолій відзначає, що в даний час Україна знаходиться на переломному етапі розвитку. "Постійний тиск російських владних структур, непевність щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, проросійська позиція дуже впливових представників владних структур України і її складна економічна ситуація - все це є серйозними факторами, які штовхають Україну до Митного союзу, в якому домінує Росія", - підкреслюється в листі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олійник: Європа - це наш дім, а Росія - потужний сусід
ВКУ закликає керівництво ЄС "просунути вперед його існуючі плани", з тим щоб прискорити підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною вже навіть 25 лютого 2013 під час саміту ЄС-Україна в Брюсселі.
У зверненні глави СКУ сказано, що ЄС може відповідати на недотримання українською владою фундаментальних принципів демократії і прав людини (включаючи переслідування Юлії Тимошенко і Юрія Луценка іншими, "набагато більш ефективними" заходам начебто Закону Магнітського, що передбачає відмову у видачі віз і заморожування активів чиновників.
Коментарі
22