Багато норм Конституції не виконується, але в цьому винен не Основний закон, а сама влада. Про це на прес-конференції у Києві сказав політичний діяч Степан Хмара.
Він розповів, що у 1996 році у Конституцію заклали основні демократичні принципи.
"Конституція, яку було прийнято у 1996 році, – це велике завоювання українського народу. Ми, творці Конституції, виходили з того, щоб гарантувати цілісність української держави, права і свободи громадян, безпеку українського народу і встановити демократичну форму правління для того, аби нарешті український народ мав право бути володарем на своїй землі", - підкреслив один зі авторів Конституції.
Хмара додав: "Всі ці принципи ми заклали у Конституцію: те, що джерелом влади є укаїнський народ, що українська держава є соціальною і правовою державою. Основний закон гарантував права і свободи як політичні, так і соціальні".
Водночас, він наголосив, що ці всі принципи так і не були реалізовані, оскільки Верховна Рада мала створити відповідно законодавчу базу.
"Жодне з тих основних положень, на жаль, не реалізовано. І не тому, що в цьому винна Коснтитуція, а тому, що якість влади, на жаль, на сьогодні в Україні така. Влада не хотіла і не хоче виконувати ці основні принипи і положення", - сказав політичний діяч.
Хмара наголосив: "Виходимо із того, що не Конституція винна, а наша виборча система, яка не дає повноцінну можливість українському народу створити нормальну владу. Наша виборча система не витримує жодної критики і не відповідає основному духу Конституції. Якби давно влада хотіла б цього, ми би мали в Україні таку виборчу систему, яка сьогодні є у більшості демократичних держав світу".
Замість соціальної держави, на думку політичного діяча, в Україні побудовано олігархат.
"Тобто, фактично існує диктатура великого капіталу, що є головною загрозою економічній безпеці та соціальним правам громадян. На практиці ми бачимо колосальне розмежування соціальної нерівності, де на одному полюсі - жменька мультибагатих, а на іншому - величезна кількість громадян, які знаходяться за межею бідності".
Хмара підкреслив, що саме така система гальмує економічний і соціальний розвиток нашої держави.
Коментарі
8