Заступник міністра оборони Сполучених Штатів Америки Ллойда Остіна з політичних питань Колін Каль піде у відставку після липневого саміту НАТО у Вільнюсі.
Про це оголосив очільник Пентагону у своїй заяві, повідомляє Politico. Каль був одним із американських високопосадовців, який виступав проти надання Україні винищувачів F-16, що стало предметом суперечок між адміністрацією президента Джо Байдена і конгресменами від обох партій.
"Каль повернеться на посаду штатного професора Стенфордського університету. Коли він обійняв посаду заступника міністра оборони з питань політики у 2021 році, угода зі Стенфордом передбачала дворічну відпустку, яка закінчилася цієї весни. Каль стверджував, що відправка F-16 займе роки і коштуватиме мільярди доларів, а також зазначав, що винищувачі не є найбільш нагальною потребою України", – ідеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пентагоні зробили заяву щодо передачі Україні F-16
Видання називає Каля ключовим гравцем у формуванні оборонної політики США з низки питань, зокрема щодо синхронізації безпекової допомоги Україні. Обов'язки заступника міністра з політичних питань надалі виконуватиме Саша Бейкер, яка зараз є заступницею Каля.
Водночас політик попросив продовжити відпустку до середини липня, щоб він міг підтримати президента Байдена та міністра Остіна напередодні саміту НАТО у Литві.
Рішення про передачу Україні винищувачів F-16 мають ухвалити США. Велика Британія і Німеччина не можуть самостійно надати літаки, сказали міністри оборони ФРН і Великої Британії Борис Пісторіус та Бен Воллес на пресконференції у Берліні.
Президент України Володимир Зеленський домомився з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком про початок праці над коаліцією винищувачів.
Цю ідею підтримав президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомив Зеленський під час вечірнього відеозвернення.
В коаліцію винищувачів входить тренування, літаки, результати.
Коментарі