пʼятниця, 19 жовтня 2018 16:25

Вілкул подав заяви до СБУ, Нацполіції, ДБР і ГПУ про злочини працівників прокуратури

Вілкул подав заяви до СБУ, Нацполіції, ДБР і ГПУ про злочини працівників прокуратури
Нардеп Олександр Вілкул подав до СБУ, Нацполіції, ДБР і ГПУ заяви про дії організованого злочинного угруповання з числа працівників генеральної прокуратури і прокуратури Дніпропетровської області. Фото: Єдність

Силовикам, які в "справі Вілкула" піддавали тортурам свідків, фальсифікували матеріали і намагалися вивести землю з державної власності, загрожує від 8 до 12 років в'язниці, - написав на своїй сторінці у Facebook адвокат Вілкула Олег Бабич.

Один із лідерів опозиції Олександр Вілкул подав до СБУ, Нацполіції, ДБР і ГПУ заяви про дії організованого злочинного угруповання з числа працівників генеральної прокуратури і прокуратури Дніпропетровської області. Про це він заявив на брифінгу у Верховній Раді.

Нагадаємо, 16 жовтня Верховна Рада за подання ГПУ не проголосувала за зняття депутатської недоторканності з Олександра Вілкула. Перед голосуванням і на засіданні регламентного комітету Вілкул заявив, що за фальсифікацію звинувачень генпрокурору та його підлеглим доведеться відповісти за законом. Сьогодні він назвав, відносно чого подані заяви.

"Перша – це спроба заволодіння 20 га державної землі на користь приватної фірми-банкрота зі статутним фондом 2 тис грн, і зі справою про банкрутство на 50 млн грн. Спроба просто вкрасти 20 га державної землі.

Друга - заява про тортури, які застосовувалися до головного свідка звинувачення Вадима Яковича Кобиляцького, про що він повідомив сам у відеозверненні на засіданні Верховної Ради.

І третя – про фальсифікацію кримінальної справи проти мене і спробу чинити тиск на мене, як на народного депутата України", - сказав Вілкул.

"Я надіюся, що Державне бюро розслідувань (ДБР) все-таки запрацює і, можливо, запрацює з цієї справи щодо організованого прокурорського злочинного угруповання", - зазначив нардеп.

Він підкреслив, що одна з заяв адресована ГПУ, як найвищому органу нагляду.

"Я розумію, що Юрій Віталійович Луценко є зараз генеральним прокурором, але ця ж посада у нього не приватизована, як би йому не здавалося. А прокуратура є найвищим наглядовим органом. І адвокати кажуть, що в прокуратуру заяву подавати теж треба, - акцентував Вілкул. - Я не стверджую, не можу стверджувати, що корисливий інтерес мав сам Юрій Віталійович Луценко. Швидше, його завдання було чинити тиск максимальний на народного депутата за півроку до президентських виборів для того, щоб зачистити опозиційний поле - так влада до виборів готується. Але те, що корисливий умисел є в діях посадових осіб і генеральної прокуратури, і прокуратури Дніпропетровської області, це досить очевидно".

Опозиціонер резюмував: "Я впевнений, що буде проведене справедливе розслідування. Можливо, не за день, не за місяць і не за три, але воно буде доведене до кінця. І ми будемо цим займатися".

Нагадаємо, під час розгляду "справи" Вілкула в парламенті з'ясувалося, що свідки свідчили проти нього під тиском. Свідка - 70-річного Вадима Кобиляцького без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року до неопалювальної камери і вимагала надати неправдиві свідчення проти Вілкула. Але навіть в цих умовах Кобиляцький не погодився обмовити нардепа. Він підписав компроміс, запропонований прокуратурою, що йому нібито телефонували з приймальні облдержадміністрації. Заяву свідка показали прямо в залі засідання парламенту.

Крім того, під час засідання комітету Олександр Вілкул надав офіційні документи, в тому числі рішення Нікопольського суду, про те що його телефон незаконно прослуховується без дозволу парламенту. Факти незаконного прослуховування нардепів підтвердив і голова регламентного комітету парламенту Павло Пинзеник.

Зараз ви читаєте новину «Вілкул подав заяви до СБУ, Нацполіції, ДБР і ГПУ про злочини працівників прокуратури». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути