Середа, 15 серпня 2012 13:32

Спецтема: Тимошенко — за ґратами

Відмова ЦВК зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у депутати є дискримінацією - депутат

Відмова ЦВК зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у депутати є дискримінацією - депутат
Руслан Князевич каже, що по законодавству Тимошенко та Луценка мають зареєструвати. Фото: radiosvoboda.org

Під час засідання Вищого адміністративного суду України, уповноважений представник ВО "Батьківщина" депутат Руслан Князевич назвав відмову ЦВК зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами, дискримінацією та порушенням міжнародних правових норм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прихильники Тимошенко під судом вимагають зареєструвати її кандидатом у депутати

Він також наголосив, що Центрвиборчком та Вищий адміністративний суд не керувалися нормами Конституції України при прийнятті своїх рішень.

Зокрема, на думку депутата, Конституція України та закон про вибори народних депутатів України розмежовують загальні та спеціальні обмеження громадян бути обраними.

Так, загальні обмеження визначають норми, за якими апріорі громадяни не можуть стати депутатами. Серед них - вікові обмеження, проживання на території України, та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після рішення Євросуду ЦВК буде забов'язана зареєструвати Тимошенко та Луценка - нардеп

"Конституція України, як і конституція будь-якої країни світу встановлює обмеження, щодо можливості людини бути обраною. Тобто щодо застосування та реалізації так званого пасивного виборчого права. У статті 76 Конституції, у її другій частині, містяться загальні обмеження. А у частині третій цієї статті, є одне спеціальне. Між загальними і спеціальними обмеженнями відповідно до Конституції України та міжнародних документів, існує суттєва різниця. Загальні цензи є загальновизнаними у світовій спільноті. Спеціальне обмеження стосується лише права бути обраним, але не права брати участь у виборчому процесі", - наголосив уповноважений представник ВО "Батьківщина" у суді.

Після цього суд оголосив перерву у засіданні до 14.30.

Зараз ви читаєте новину «Відмова ЦВК зареєструвати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами у депутати є дискримінацією - депутат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

29

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6942
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути