Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про держбюджет-2019. Перед цим у документ вносили багато правок. Останні два місяці їх узгоджували. Остаточний варіант ухваленого закону поки що не доступний.
Проект держбюджету-2019 після першого читання передбачав доходи держбюджету в 1 трлн 8 млрд 375 млн 99,7 тис. грн. У тому числі Нацбанк повинен буде перерахувати 45,6 млрд грн. Видатки – 1 трлн 94 млрд 368 млн 288,1 тис. грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету – 89 млрд 989 млн 320 тис. грн.
40% піде на погашення кредитів та виплату боргів.
Прожитковий мінімум становитиме: від 1 січня - 1853 грн, від 1 липня - 1936 грн, від 1 грудня - 2027 грн.
Мінімальну зарплату від 1 січня хочуть підвищити до 4173 грн, у погодинному розрахунку – до 25,13 грн. Передбачили індексацію зарплат бюджетникам на рівні 9,4% порівняно з 2018 роком.
З 1 березня індексують пенсії військовослужбовцям, зростання прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. На це уряд виділив 166,5 млрд грн.
Планують збільшити витрати на оборону - 209,5 млрд грн.
92,3 млрд грн - на систему охорони здоров'я. Заклали кошти на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві.
Від 1 квітня 2019 року через Національну службу здоров'я України здійснюватиметься: відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань; пілотний проект з реалізації державних гарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
На освіту держава виділить 242,1 млрд грн. 1 млрд грн розраховують надати на реформу "Нової української школи".
Фінансування профтехосвіти у закладах, які не є окремими юридичними особами, а підпорядковані інститутам, університетам та академіям без статусу національних, відбуватиметься з обласних бюджетів. Відповідно навчальні заклади передадуть із державної в комунальну власність.
Із державного дорожнього фонду кошти направлять на ремонт трас Львів - Тернопіль – Умань, Біла Церква - Одеса - Миколаїв – Херсон, Одеса – Рені, Харків - Лозова – Павлоград, Запоріжжя – Маріуполь, Миколаїв – Кропивницьки. Також на облаштування Північного об'їзду міста Рівного.
За ухвалення держбюджету у другому читанні проголосували 239 депутатів, а за прийняття в цілому — 241 парламентарій при мінімально необхідній кількості у 226 голосів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати схвалили Податковий кодекс. На черзі - Бюджет
Президент Петро Порошенко обіцяє не підписувати проект державного бюджету на 2019 рік, якщо у ньому не передбачать витрати на субсидії.
Коментарі