Політолог Олександр Палій вважає, що розмова президента Віктора Януковича з делегацією інтелігенції про захист української мови є відволікаючим маневром глави держави.
Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович затягує дискусію навколо "мовного" питання – експерт
"Це схоже на спробу пацанів розвести очкариків, - зазначає фахівець. - Обіцянка президента створити комісію з розвитку української мови є фіговим листком для прикриття справжньої цілі - закріпити дискримінацію українського народу на власній землі й не допустити його відродження".
Політолог наголосив: з уваги суспільства не повинен випадати той факт, що закону по суті немає.
"Як свідчить стенограма і відеозапис Верховної Ради, ухвалення закону не відбулося. І те, що Володимир Литвин підписав цей папір, свідчить лише про стан самого спікера, який виявився інтегрованим у план, що в кінцевому підсумку полягає в тому, щоб знищити українську мову в такий спосіб, аби цьому знищенню не обурилися, а краще – навіть не помітили її носії".
На думку Палія, наївно сподіватися на те, що президент Віктор Янукович введе держпрограму розвитку української мови, яка за 20 років незалежності так і не була прийнята.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович сам вказав на недосконалість "мовного" закону - Стус
"Тому цим мовним законом влада усіма кінцівками забирає в українського народу його право на припинення дискримінації, з обіцянкою дати на півпальця. Коли Іван Драч говорить про вал провокацій з Верховної Ради проти української мови, не слід забувати, хто і навіщо створив той "вал". Президент мав би згадати, що він не гарант якоїсь програми й навіть не гарант Хартії про мови, а гарант Конституції, яку треба неухильно виконувати. Янукович обіцянками різноманітних програм про захист української мови уподібнюється до Сталіна, який під розмови про інтернаціоналізм знищував і переселяв цілі народи, або до Гітлера, який нищив народи під розмови про поширення культури".
Політолог нагадує, що за даними Асоціації видавців періодичної преси й Асоціації книговидавців лише 13% книжкового, 30% газетного, 10% журнального ринку становить україномовна продукція, а на телебаченні частка україномовного продукту не перевищує 25%.
"Якщо за цих умов влада продовжуватиме проштовхувати цей закон, вона тим самим визнає, що підтримує посилення дискримінації українців у рідній хаті", - наголошує Олександр Палій.
Коментарі
32