На сьогоднішній день відкриття української школи в Москві є недоцільним. Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" повідомив радник із питань культури посольства Російської Федерації в Україні Андрій Гасюк.
Дипломат пояснює це тим, що у класи не набирається достатня кількість учнів.
"Відкрити українську школу в Москві поки що нереально: просто у класи не набирається достатня кількість дітей. Проте в нас у Росії є 12 українських шкіл — 9 у Башкортостані, по одній у Белгороді, Новому Уренгої та Нижньовартівську. В Уфі діє філіал Московського державного відкритого педагогічного університету імені М.Шолохова", — повідомив Андрій Гасюк.
Радник із питань культури посольства Російської Федерації в Україні також зазначив, що ті українські емігранти, котрі виїхали до США та Канади, з більшим трепетом ставляться до своєї національної ідентичності, ніж українці, котрі проживають в Росії.
"Я вважаю, що в Росії панує основна, ще "радянська" тенденція — асиміляція. Так, на час перепису 1989 року в Росії жило 4,3 мільйона українців, а у 2002 році — вже 2,94 мільйона. Тут прозирає тенденція зросійщення етнічних українців", — підсумував Андрій Гасюк.
Нагадаємо, що нещодавно була заява Міністерства закордонних справ Росії про обмеження освітніх прав російської національної меншини в Україні. Міністр науки України Іван Вакарчук заявив що ця заява не відповідає дійсності освіти.
"Це йде така атака на Україну на всіх напрямках. Тим російським політикам звично говорити неправду", - сказав Вакарчук.
Він підкреслив, що до середньої школи дітей записують батьки, і за їхнім бажанням формуються класи і обирається мова навчання.
"Якщо є 5 учнів будь-якої національності, вже може бути клас. Жодної скарги про те, що немає можливості вчитися рідною мовою в Україні, до нас не надходило", - підкреслив Вакарчук.
За матеріалом Дзеркало тижня
Коментарі
19