З 1 по 5 вересня 2010 року президент України Віктор Янукович здійснить державний візит до Китаю та офіційний візит до Спеціального адміністративного району КНР Сянган (Гонконг).
Візит відбувається на запрошення голови КНР Ху Цзіньтао.
2-3 вересня президент перебуватиме у Пекіні, де проведе переговори з головою КНР Ху Цзіньтао, головою Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників КНР У Банго та прем"єром Державної ради КНР Вень Цзябао.
Глава держави також виступить на українсько-китайському бізнес-форумі, участь у якому братимуть провідні представники ділових кіл України та Китаю.
Крім цього, передбачається урочиста церемонія передачі президентом України Національній бібліотеці Китаю факсимільної копії Пересопницького Євангелія.
4 вересня Янукович відвідає Спеціальний адміністративний район КНР (САР) Сянган (Гонконг), а 5 вересня - місто Шанхай. В ході офіційного візиту передбачено проведення переговорів з главою Спеціального адміністративного району КНР Сянган Дональдом Цангом.
Крім цього, глава держави візьме участь у бізнес-ланчі з провідними підприємцями Гонконгу, ознайомиться з гонконгським портовим господарством, включаючи контейнерні термінали, а також відвідає Гонконгівську біржу.
Під час перебування у Шанхаї президент відвідає Міжнародну виставку "Експо-2010", а також Науково-дослідницький та конструкторський центр компанії "Хуавей", де проведе зустріч з керівництвом компанії.
Також планується укладення низки двосторонніх документів, спрямованих на поглиблення співробітництва та реалізацію конкретних проектів, зокрема: дорожня карта на 2010–2012 роки; програми українсько-китайського співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору на 2011–2015 роки; угоди про взаємне скасування віз та інші.
У ході візиту планується досягнення домовленостей щодо залучення потужних інвестиційних і технологічних можливостей Китаю та його адміністративних одиниць для забезпечення модернізації української економіки.
Також планується досягнення низки домовленостей у політичній та гуманітарній сферах, зокрема, щодо підготовки Договору про стратегічне партнерство між Україною та Китаєм, активізації двосторонніх контактів на вищому рівні, пожвавлення освітніх обмінів тощо.
Коментарі
1