Останнім часом у Білорусі спостерігається ажіотажний попит на цукор і соняшникову олію. Люди скуповують харчі через чутки про можливе подорожчання. Майже неможливо легально придбати євро чи долари.
"Влада накачала економіку незабезпеченими грошима і тепер отримує результати своєї безвідповідальної економічної політики", - пояснив причини кризи мінський політолог Алес Лахвінець.
Перед президентськими виборами взимку 2010-го люди отримали від влади подарунки у вигляді зростання зарплат, пенсій, стипендій.
"Виявилося, що гроші просто надрукували, й економіка, яка живе за іншими законами, ніж політика, виставляє свої вимоги. Йдеться про девальвацію білоруського рубля, зростання цін на імпортні продукти, насамперед на енергоносії. Треба опуститися на землю й реально визначити, що державний бюджет дозволяє робити, а що ні. Проте президент використовує тільки директиви і не йде на глобальне перетворення", - зазначив Лахвінець.
Лукашенко розуміє, що реформи призведуть до зміни власників, появи у країні незалежних людей, впевнений експерт.
"Навіть у короткостроковій перспективі це означатиме послаблення політичного контролю. А цього президент не може собі дозволити, бо контроль над економікою – це складова його політичного панування", - підсумував Лахвінець.
Коментарі
1