Ексклюзиви
Вівторок, 10 липня 2007 12:15

Ющенко нагадав росіянам про своє козацьке коріння

Ющенко нагадав росіянам про своє козацьке коріння
"Моїм предком був Нечипор Калнишевський – двоюрідний брат Петра Калнишевського (останній кошовий отаман Запорізької Січі, який помер у 1803 році на 111 році життя в заточенні у Соловецькому монастирі)", - розповів президент України Віктор Ющенко в інтерв"ю російській газеті "Время новостей". 

"У Санкт-Петербургському архіві збереглася переписка Петра Калнишевського з Нечипором Калнишевським-Ющенком. У цьому листі Петро просить брата привезти в Хоружівку, а це моє село, п"ять возів риби", - розповів президент.

За словами Ющенка, його "село завжди знаходилося на кордоні імперії, на російській стороні, і під час одного з військових конфліктів його спалили, от Калнишевський і вирішив допомогти землякам".

"Від мого прапрапрадіда Нечипора до мого прізвища і пішла приставка Ющенко. На генеалогічному древі, яке я зібрав, не вистачає двох колін – із 1680 до 1737 року, щоб вийти на дату народження Петра Калнишевського", - зазначив президент України.

У свою чергу, газета "Известия в Украине" відзначає, що Ющенко в якості талісмана носить середньовічний козацький мідний перстень.

"Є ще одна річ, що мені дорога. Це кам"яний натільний козацький хрест... Його знайшли під Берестечком. Він упав на землю, коли один із наших хлопців втратив голову в бою", - розповів український президент російському виданню.

"Хрестик і перстень завжди зі мною. Коли мені було важко, коли я намагався вижити після отруєння, я от так їх брав і цілував", - повідав Ющенко, зазначивши, що ці талісмани "побували у всіх святих місцях – від Афона до Єрусалима".

"Подивіться на перстень. За суттю, за міццю, за силою він схожий на мою країну. Він гнутий-перегнутий, весь у шрамах від шабель, але живе і блищить дотепер", - підкреслив президент України.


Зараз ви читаєте новину «Ющенко нагадав росіянам про своє козацьке коріння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26154
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода