Ексклюзиви
неділя, 10 вересня 2017 09:51

Україні буде важко відмовитися від "миротворчого" плану Путіна – експерт

  Заява Путіна про так звану миротворчу місію на Донбасі – не капітуляція перед Заходом. Фото: РБК
Заява Путіна про так звану миротворчу місію на Донбасі – не капітуляція перед Заходом. Фото: РБК

Заява Путіна про так звану миротворчу місію на Донбасі – не капітуляція перед Заходом. Це програш МЗС України, який не зміг прорахувати можливих наслідків заяви Порошенка про звернення до ООН щодо введення такої місії. В Москві зіграли на випередження.

Про це заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, передає 24tv.ua.

Як нагадує експерт, до Путіна президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про те, що його країна готова брати участь у миротворчій місії на Донбасі. Тобто, зауважує Снєгирьов, закидалася думка про те, що якщо Україна не хоче бачити росіян або білорусів у контингенті, то Казахстан як нейтральна країна, яка неодноразово підтримувала територіальну цілісність і суверенітет України, готова взяти участь у місії.

"В миротворчих місіях ООН здебільшого беруть участь азійські чи африканські держави. Тому не відповідають дійсності заяви, що у випадку прийняття рішення про миротворчий контингент, там будуть виключно країни НАТО", - говорить Снєгирьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив слова Путіна про розширення зони військових дій в Україні

З іншого боку, проблеми Казахстану з Росією, яка зазіхає на частину його території, і є важелем впливу Москви на Астану. Тому, вочевидь, заява Назарбаєва не випадкова. І це була перша ластівка.

Крім того, на думку військового експерта, друга причина – Путін вчасно скористався суперечностями в поглядах на конфлікт в Україні між США і ЄС. Як відомо, нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон заявили, що обидві сторони конфлікту не дотримуються взятих зобов'язань щодо відведення важкої техніки і припинення обстрілів.

"Третій фактор появи заяви саме зараз те, що в жовтні спливає трирічний термін дії закону України про особливий характер самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. І четвертий – готується до внесення в Раду законопроект про реінтеграцію ОРДЛО, де Росія названа країною-окупантом", - пояснює військовий експерт.

Київ повинен узгоджувати розміщення миротворців на Донбасі із бойовиками ЛДНР, а не Москвою. Росія не є стороною цього конфлікту на південному сході України. Тому, в першу чергу, це підлягає обговоренню між Києвом і владою ДНР та ЛНР. Це перша початкова умова розміщення миротворців, яку було б нерозумно відкидати.

Зараз ви читаєте новину «Україні буде важко відмовитися від "миротворчого" плану Путіна – експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути