вівторок, 01 лютого 2022 19:17

"Україна стане сильнішою" - як у Раді реагують на новий союз із Польщею та Британією
5

Україна, Британія і Польща створюють новий малий безпековий альянс, розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Новий формат не прив'язаний до локальної географії – це об'єднання країн, які поділяють спільні принципи, прагнуть зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю, готові до конкретних дій.

Gazeta.ua зібрала коментарі нардепів щодо нового союзу.

Автор: https://www.facebook.com/Олександр Мережко
 

Візит прем'єра Британії Бориса Джонсона – це історична подія, каже Олександр Мережко, депутат від "Слуги народу".

"Приїзд прем'єра Британії Джонсона відбувається на тлі загрози Росії – так британський урядовець висловлює підтримку і солідарність Україні. Також приїде прем'єр Польщі Матеуш Моравецький. З точки зору геополітики – це важливий союз. Тому що Польща – наш найближчий сусід. Вона зацікавлена, щоб Україна була незалежною. Британія зацікавлена, щоб Європа була демократичним вільним простором. Це буде дуже ефективний союз у боротьбі з російською загрозою, їх імперіалізмом. Йдеться про загальну європейську безпеку. Збудувати її без України – неможливо. Ці країни це добре розуміють. Йдеться про підтримку загальноєвропейського міжнародного порядку", – каже Мережко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Слузі народу" прокоментували справу Кузьміних про 558 тис. хабара

"Союз Польщі, України і Британії оцінюю дуже позитивно, – говорить депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук. – Це наші великі союзники. Особливо, Польща, яка поруч – розуміє, що наступною може бути вона. Щодо ефективності – давайте дочекаємося деталей цього союзу".

Автор: https://www.facebook.com/mariya.ionova.9
  "Історія показала, що союзи із сильними державами, які сповідують демократичні цінності, – дуже ефективні", каже Марія Іонова
"Історія показала, що союзи із сильними державами, які сповідують демократичні цінності, – дуже ефективні", каже Марія Іонова

Візити будь-яких наших союзників оцінюємо позитивно, наголошує депутатка від "Європейської солідарності" Марія Іонова.

"Такий союз лише вітаємо. Бо це посилить нашу обороноздатність. Це також дозволить легше виконувати те, що маємо робити за стандартами НАТО. Історія показала, що союзи із сильними державами, які сповідують демократичні цінності, – дуже ефективні. Не будемо забувати ту роль, яку Британія зіграла у Другій світовій війні. Зараз бачимо маніакальне брязкання зброєю, як Путін маніпулює Білоруссю – наш виклик збільшується. Тому треба мати друзів, які усвідомлюють це і допомагають", – говорить народна депутатка.

Автор: https://www.korniyenko.in.ua/
  "Ця вісь може допомагати і зараз відповідати на поточні безпекові питання", – каже Олександр Корнієнко
"Ця вісь може допомагати і зараз відповідати на поточні безпекові питання", – каже Олександр Корнієнко

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко вважає, що у нинішній безпековій ситуації Україна потребує допомоги.

"Польща є найбільшим сусідом та союзником України, який допомагає нам. А Британія зараз активно постачає нам зброю. Я спілкувався в Брюсселі з колегами-поляками. Вони дуже натхненні. Хочуть надати ще більше допомоги і від себе, і в Європі про це говорять. Вони, дійсно, зараз наші в гарному сенсі промоутери. Ця вісь може допомагати і зараз відповідати на поточні безпекові питання", – каже Корнієнко.

Угода дуже перспективна, вважає депутат від "Слуга народу" Микита Потураєв.

"У нас були різні форми співробітництва з іншими державами. Але вони були здебільшого гуманітарними та соціальними. А тут йдеться саме про політичне та військове співробітництво. Це перший такий випадок з часу створення НАТО. До цього – всі оборонні питання вирішували саме у рамках Північноатлантичного альянсу, або у рамках спеціальних угод із НАТО. Це може бути проривна історія. Сподіваюся, там будуть конкретні плани за визначеним графіком, не просто політичні декларації. Тоді такий союз стане корисним для захисту наших інтересів та зміцнення оборони", – говорить Потураєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Позитиву, окрім ПЛР-тесту": як Зеленського вітали з днем народження

Автор: https://www.facebook.com/rustem.umerov.5
  "Це партнерство буде великим кроком вперед для нас", каже Рустем Умєров
"Це партнерство буде великим кроком вперед для нас", каже Рустем Умєров

Депутат від "Голосу" Рустем Умєров називає таке партнерство правильним.

"У нас зараз добрі стосунки з Польщею. Британія допомагає нам проти агресії. Це дуже велика підтримка. Сполучене королівство – потужна країна, має величезний дипломатичний, політичний, військовий досвід. Це партнерство буде великим кроком вперед для нас. Сподіваюся, йтиметься саме про військове співробітництво. Тому що дипломатичні і військові стосунки у нас вже гарні", – каже нардеп.

Автор: https://www.facebook.com/vereschuk.iryna
  "Такі невеликі формати більш ефективні, ніж широкі формати перемовин, де треба шукати голоси, що Росія може використати на свою користь", каже Ірина Верещук
"Такі невеликі формати більш ефективні, ніж широкі формати перемовин, де треба шукати голоси, що Росія може використати на свою користь", каже Ірина Верещук

Керівниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук ставиться до такого союзу із "великим оптимізмом":

"Тому що нам важливі такі формати і союзи. І пан Джонсон, і пан Моравецький роблять те, що мають робити лідери вільного світу, – об'єднуються і допомагають Україні протистояти загрозі Російської Федерації. Розуміючи, що це – спільний виклик та спільна відповідальність. Такі невеликі формати більш ефективні, ніж широкі формати перемовин, де треба шукати голоси, що Росія може використати на свою користь. Я не кажу, що це НАТО на трьох. Але цей союз може дати гарний ефект і у військовому, і в політичному плані", – наголосила Верещук.

1 лютого прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибув з офіційним візитом в Україну. Зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Водночас з робочим візитом тут перебуватиме і прем'єр Польщі Матеуш Моравецький.

Зараз ви читаєте новину «"Україна стане сильнішою" - як у Раді реагують на новий союз із Польщею та Британією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути