У питанні окупованих територій Україна може використати досвід Грузії і Молдови.
Про це сказав голова Верховної Ради Андрій Парубій у четвер на зустрічі з послами держав-членів "Великої сімки", акредитованих в Україні, повідомляє сайт парламенту.
"Ця дискусія триває між експертами і політиками щодо території під окупацією, щодо її статусу, має різні виміри – і безпековий, і гуманітарний", – заявив він.
Парубій зауважив, що у Грузії немає прикордонників на лінії розмежування.
"Необхідно вивчати досвід Грузії і Молдови", – сказав він.
"Українцям, які стали заручниками окупаційних сил, необхідно забезпечити юридичний статус. Питання під моїм особистим контролем", – сказав спікер.
"Москва ігнорує усі міжнародні домовленості, зокрема Мінські угоди", - додав Парубій.
"Останні місяці засвідчили ескалацію конфлікту і військових дій російських найманців. Найболючіше те, що під час цих атак гинуть жителі", – сказав спікер і нагадав, що 13 травня російський снаряд обірвав життя 4 людей, а 27 травня внаслідок обстрілу дістали поранення 8 цивільних.
Також дуже негативним сигналом було рішення Москви про визнання псевдодокументів терористичних організацій ЛНР та ДНР, кожен гуманітарний конвой призводив до ескалації бойових дій на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні готові до запуску віз із Росією
Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два регіони Грузії - Абхазію і Південну Осетію, і визнала їх "самопроголошену незалежність".
3 травня Молдова визнала Придністров'я окупованою Росією територією. Російські солдати розміщуються у Придністров'ї під виглядом миротворців. Кишинів багато років наполягає на їхньому виведенні.
Росія анексувала Крим у березні 2014-го. Влітку того ж року збройні сили РФ почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України на Донбасі.
Коментарі
1