Україна має вибудовувати свої взаємовідносини з зовнішніми кредиторами насамперед з позицій доцільності кредитів для розвитку національної економіки. У цьому питанні потрібно вивчати та використовувати досвід країн, що змогли уникнути боргової пастки й налагодили конструктивну і взаємовигідну співпрацю з міжнародними кредиторами, насамперед - з Міжнародним валютним фондом. Одна з таких країн – Південна Корея, уряд якої спромігся достроково повернути кредити, надані МВФ під час фінансової кризи 1997-1998 років. Про це заявив голова політичної партії "ОСНОВА" Андрій Ніколаєнко на зустрічі з учасниками фіналу XIX Студреспубліки, який відбувся 24-27 серпня в Очакові.
"У 1997 році, коли розпочалася азійська фінансова криза, МВФ запропонував допомогу Південній Кореї. Але там швидко зрозуміли, що йти на поступки кредиторові – це означає позбавитися суверенітету і втратити економічну ефективність. Тому Південна Корея повернула борги МВФ достроково", -- наголосив Андрій Ніколаєнко під час дискусії з лідерами руху молодих інтелектуалів України. Голова "ОСНОВИ" мав змогу вивчати корейський досвід на "місцевому" матеріалі, під час навчання та подальшої дипломатичної роботи у Південній Кореї протягом 2000-2006 років.
Також, за словами Ніколаєнка, для представників політичного істеблішменту є дуже обнадійливим та позитивним той факт, що українська молодь намагається розумітися на макроекономіці та вивчати корисний закордонний досвід задля економічної розбудови України. "Вся наша команда "ОСНОВИ" надихнулася цією зустріччю з молоддю. Можливо, такі діалоги - це найкращі ліки від скепсису, властивого "дорослому" політикуму. Після таких зустрічей розумієш, заради кого варто працювати і віддавати свої сили і знання на користь України", - зазначив голова партії "ОСНОВА" на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
Коментарі