середа, 14 жовтня 2020 20:18

Україна на засіданні ПАРЄ порушила питання української мови у Криму

Україна на засіданні ПАРЄ порушила питання української мови у Криму
Близько півмільйона українців в Криму позбавлені можливості спілкуватись - Ясько. Фото: Reuters

Україна на засіданні Постійного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи порушила питання української мови в окупованому Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат України від фракції "Слуга народу", голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Єлизавета Ясько.

"... відбулося засідання Постійного комітету ПАРЄ, де ми заслухали звіт Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович за 2019 рік. Я звернула увагу пані Міятович на питання, які, на жаль, не знайшли відображення у її звіті", - зазначає вона.

За словами Ясько, станом на 2020 рік російська окупаційна влада в Криму закрила всі заклади освіти, де навчалися українською мовою, та залишила лише кілька закладів, де викладають кримськотатарською мовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні з'явилася комісія зі стандартів української мови

"Близько півмільйона українців в Криму позбавлені можливості спілкуватись, навчати дітей рідною мовою. Комісар обіцяла вивчити та слідкувати за цим питанням, втім про конкретні кроки для захисту української мови в Криму пані Комісар не висловилася", - додала вона.

Мовний закон забезпечує доступ громадян України до отримання послуг українською. Ніяким чином не обмежує вживання інших мов у побуті. Бізнес мав час, щоб українізувати свої послуги.

Зараз ви читаєте новину «Україна на засіданні ПАРЄ порушила питання української мови у Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути