Угорщина планує поставити на саміті асоціації з Україною питання про порушення Угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з прийняттям українського закону про освіту.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
"Я б сказав про наявність жорсткого порушення прав людини по сусідству з ЄС, коли український парламент прийняв закон про освіту. Вони дуже сильно порушили права національних меншин, коли у всіх нацменшин забрали право використовувати рідну мову в навчанні після 10 років. Це жорстке порушення прав людини, прав нацменшин і жорстке порушення Угоди про асоціацію. Тому я буду вести переговори, під час наступного засідання саміту асоціації з Україною ми повинні поставити обговорення цієї ситуації до порядку денного", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венеціанська комісія має одне питання до закону про освіту
28 вересня набув чинності закон "Про освіту". Він передбачає, що діти з нацменшин в Україні з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.
Занепокоєння освітньою реформою в Україні висловили Болгарія, Угорщина, Румунія, Росія та Молдова. Там вважають, що український закон "Про освіту" порушує права їхніх меншин.
При цьому в Угорщині, до прикладу, українською мовою викладають лише в одному ліцеї.
26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.
Коментарі