Верховна Рада не буде розглядати поправки до закону про освіту, подані в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, до висновків Венеціанської комісії з цього питання.
Про це сказала народний депутат Ганна Гопко в ефірі Прямого каналу.
"У розробці закону про освіту, яка тривала більше 8 місяців, брали участь представники нацменшин. Вони ходили на робочі групи, у Міністерство освіти. Усі засідання профільного комітету з питань освіти були відкритими. Комітет у закордонних справах організовував зустріч для послів країн, де чітко пояснювали, що відбувається. Прийшло тоді близько 16 послів. Ми зробили свою роботу. Ми провели всі необхідні консультації.
Моя позиція: жодних змін Україна без рішення Венеційської комісії робити не буде. Коли отримаємо висновки, то лише український парламент буде приймати якісь рішення. Ми - суверенна держава. І нам ніхто не буде диктувати, які закони ухвалювати", - наголосила Гопко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За агресивними заявами у ПАРЄ про освіту в Україні знайшли прихований підтекст
12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи засудила Верховну Раду України за зміни до мовної статті закону про освіту без попередніх консультацій із представниками національних меншин.
Коментарі