За зміни до Податкового кодексу, за які у першому читанні Верховна Рада проголосувала 1 липня, платитимуть споживачі, тому що всі податки закладаються в ціну. Таку думку висловив підприємець Валерій Пекар на сторінці у Facebook.
Як ще реагують у соцмережах – у матеріалі Gazeta.ua.
Валерій Пекар вважає, що люди, які радіють податковим змінам, "радіють, що стануть біднішими":
"Люди з низьким рівнем розвитку мислення щиро радіють, коли бізнесу підвищують податки. Так їм і треба, цим баригам, хай заплатять! Не розуміючи, що всі податки закладаються в ціну, не кажучи вже про ПДВ та акцизи, які платить безпосередньо споживач. Тож люди дивляться олігархічне телебачення і щиро радіють, що тепер вони стануть біднішими", – написав Пекар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям підвищать податки: Рада ухвалила законопроєкт
Політтехнолог Дмитро Раімов пропонує урядовцям та нардепам виїхати з країни й не підвищувати податки.
"Питання одне. Скільки нам всім зібрати грошей, щоб президент з усіма своїми слугами, з ідеєю збільшити податки, зібралися всім так сказати правлінням і у*бали з країни. Будівельники: "Ціни на нерухомість зростуть на 20-30 відсотків, будуть нові "елітацентри". Всі навколо говорять: "Це підірве нашу економіку". Чому уряд вважає, що він моїми грошима розпорядиться краще, ніж я сам?" – написав Раімов.
"Слуга народу", голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха пожартував про те, як зміни можуть відображатися на фермерах: "Якщо ваша ферма на 5600 корів неприбуткова – треба їх менше годувати й більше доїти". Сам Наталуха під час голосування був відсутній.
У коментарях користувачі продовжили: "Ходить корова по ринку: "Кому молока, кому сир, кому вершки? Молоко, сир, вершки, сметана! Молоко, сир, вершки, сметана?" Ніхто не обертається, і корова пригнічено: "Кому молоко, сир, м'ясо, ковбаси?"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тиск Заходу": чому Рада відновила в'язницю за брехню в деклараціях
Бізнесмен Гарік Когородський пише, що такі зміни "вб'ють бізнес та країну":
"Він соромітний, злочинний і ще багато чого. Так, у ньому підвищується рента і він в цій частині проти олігархів, що дозволило його прибічникам назвати його антиахметовськими. Але в нього насипали стільки лайна, кому це в голову прийшло? Обкласти продаж квартир ПДВ, хоча вони вже обкладені ПДВ у забудовника? Збільшити з 5 до 18 відсотків податок на прибуток з продажу квартир? Е*нуть фермерів? Розумно. Нібито це додаткові 50 ярдів в бюджет. Шановні добродії, ви ріжете курочку, яка сама скоро візьметься за ніж", – наголосив бізнесмен.
Також додав: "Давайте в закон для надійності вставимо повну легалізацію марихуани, шоб точно не пройшов. А то ПДВ на квартири і розкуркулення селян ненадійно, можуть і прийняти".
Народна депутатка сьомого і восьмого скликань Оксана Продан наголошує: "Запровадили ринок землі, де обіцяні кредити для фермерів? В 5600 – збільшення плати за землю. Заявили про підтримку інвесторів, де реальні кроки? В 5600 – права податківців списувати кошти без суду та обмежувати виїзд за кордон. Створили Раду сприяння малому бізнесу, де зменшення тиску на підприємців? В 5600 – запровадження обліку товарних запасів і знищення спрощеної системи".
Правник Віктор Чумак написав, що "бізнес тепер сховається у "тінь".
"Я не економіст, але точно знаю, що збільшення податкового навантаження або погіршення його адміністрування точно погіршує інвестиційний клімат та ховає бізнес у "тінь", і навпаки зменшення і спрощення - виводить з тіні та збільшує базу оподаткування. Не розумію для чого назвати проєкт антиолігархічним і бити по середньому бізнесу", - опублікував допис Чумак.
Економіст Андрій Длігач також виступив проти змін до Податкового кодексу. Опублікував фото, де номер закону закреслили.
Верховна Рада 1 липня підтримала в першому читанні зміни до Податкового кодексу. Проголосували за документ 264 народні депутати. Закон №5600 передбачає нові ставки екологічного податку, звільнення від оподаткування ПДФО громадян та підприємців, котрі користуються державними програмами підтримки "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступна іпотека 7%". Передбачає підвищення податків для низки галузей.
У законопроєкті №5600 пропонували, зокрема, на 5% підвищити ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічні податки. Ставки рентної плати за користування надрами, що не пов'язано з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води й рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів хочуть збільшити на 14,5%. Пропонується змінити підходи до визначення одиниці виміру ставки акцизного податку на пиво. Поточну ставку акцизу за 1 л пива хочуть замінити на ставку за 1 л 100% спирту. Ставки екологічного податку за скидання забруднювальних речовин у водні об'єкти збільшуються в 1,6 раза. 2029 року передбачено їхнє підвищення у вісім разів - поступово.
Коментарі
6