У нинішньої української влади відсутня стратегія в проведенні реформ, що може свідчити про її безперспективність, пише ZN.UA.
Про це заявив економіст, екс-глава Ради Національного банку Анатолій Гальчинський.
"Окремі рішення перспективи - це ще не стратегія. Стратегія - це передусім структурна збалансованість перспективних рішень. Ми ще дуже далекі від цього. Скажу більше: нездатність влади сформувати конструктивну стратегію перетворень обумовлює її безперспективність", - сказав він.
"Вітаю прагнення влади реалізувати ряд давно назрілих соціальних реформ, однак їх стрижнем має стати, в першу чергу, зміцнення креативного потенціалу працюючого населення, середнього класу - основи основ політичної стабільності та демократії. Без цього і пенсійна реформа, і інші кроки щодо захисту соціально вразливих верств населення не дадуть задекларованих результатів", - зазначив економіст.
За його словами, це ж можна сказати і про стратегію аграрних перетворень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постачання виробів АПК до Китаю буде перспективним для України - експерт
"Чому влада не концентрують уваги на головному - на відродження в Україну високоефективного фермерства, визнаного у всьому світі українського землеробського таланту? Чому проблема створення ринку землі не пов'язується не тільки зі створенням ефективних механізмів страхування ризиків та кредитування АПК, але і з максимальним посиленням уваги держави до проблем соціального і духовного розвитку села, зміцнення його кадрового потенціалу?" - апелює експерт.
"Стратегія - це не тільки економіка. Стратегія - це економічні і соціальні перетворення в їх органічній єдності. Влада не розуміє цього. Наслідки очевидні: податкова реформа і втрата довіри мільйонів підприємців. Подібне породжує і пенсійна реформа. Це ж очікує нас і в питаннях земельної реформи. Теза про загальну непопулярності реформ, яким прикриваються влади, тут недоречний. Непопулярними є системно розбалансовані, внутрішньо суперечливі реформи. Суть справи в цьому", - резюмував Гальчинський.
Коментарі
3