Понеділок, 31 грудня 2012 06:35

У владі розвиваться новий тип - "сімейна олігархія" - експерт про тенденції 2012 року

У владі розвиваться новий тип - "сімейна олігархія" - експерт про тенденції 2012 року
Володимир Фесенко. Фото: mair.in.ua

В українській владі почав формуватися новий тип - сімейна олігархія.

Про це на прес-конференції сказав політолог Володимир Фесенко.

Експерт нагадав, що кадрові перестановки у владі були не тільки наприкінці року, пов'язані з новим складом уряду, а й у січні-лютому 2012 року.

"Кадрові перестановки свідчать про те, що президент починає перетасовувати свою команду. Хоча Янукоич і робить ставку на консервативну стабільність, але за спинами "патріархів" – Азарова, Рибака – він робить ставу на власну "молоду гвардію", на представників так званої сім'ї" - наголосив він.

На думку політолога, після формування нового парламенту стає наявною ще одна тенденція – формування сімейної олігархії.

"Разом із цією тенденцією, яку ми побачили в результаті формування нового уряду Арбузова, по суті, процеси, які відбувалися протягом 2012 року дають підстави казати про формування сімейної олігархії. Це новий феномен. Те що в Україні олігархічна система – це ясно. Але зараз наступила вже нова фаза у розвитку олігархічної системи", - підкреслив він.

Фесенко пояснив: "Ідеться не тільки про сім'ю з великої літери, до якої відносять старшого сина президента, Сергія Арбузова й інших. В українській владі з'явилися й інші впливові сім'ї. Так є сім'я Калетників у Верховній Раді. Також з'явилися дуже впливові політичні династії, де є впливовий батько та сини чи син. Наприклад, це Генпрокурор і його син, який є нардепом, це батько-прем'єр та його син народний депутат".

"Цей сімейний принцип – одна з важливих тенденцій року, що минає. Ця тенденція буде сильно впливати на подальший розвиток політичних і економічних тенденцій в Україні", - підкреслив він.

Зараз ви читаєте новину «У владі розвиваться новий тип - "сімейна олігархія" - експерт про тенденції 2012 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6994
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути