Субота, 05 грудня 2009 11:27

У Ющенка розповіли про "халявні" 1,5 млрд від МВФ

У Ющенка розповіли про "халявні" 1,5 млрд від МВФ

Відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом неможливе до президентських виборів, вважає перший заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"За таких різних позицій всередині української влади, я переконаний, відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом неможливе. Мінімум після 17 січня 2010 року, коли, можливо буде нова політична конфігурація", — зауважив він в інтерв"ю для "Дзеркала тижня".

Шлапак зазначив, що підписавши угоду з МВФ в липні цього року і авансом отримавши транш, Україна окрім прийняття закону щодо спрощення процедури входження капіталу в банки, не виконала своїх зобов"язань.

При цьому Шлапак додав: "Уряд отримав "на халяву" 1,5 млрд. СПЗ, тобто 2 млрд. дол., або 16 млрд. грн., без жодних зобов"язань. МВФ не виставив навіть платіжних інструкцій щодо використання цих коштів — для погашення зовнішніх зобов"язань уряду по боргових зобов"язаннях чи платежах за газ. Кошти пішли на покриття дефіциту бюджету, виплати пенсій тощо".

"Зараз питання стоїть так: давайте в черговий раз напишемо листа, посиплемо голову попелом і скажемо: "Ну не вийшло в нас, вибачте нас іще раз, дайте нам ці гроші! А вже в 2010-му, після виборів, ми себе покажемо!" Приблизно такий текст був запропонований урядом", — пояснив Шлапак.

За його словами, президент готовий просити гроші у МВФ, якщо будуть виконані усі зобов"язання, підписані в липні цього року.

"Виконаємо — тоді абсолютно вправі розраховувати на черговий транш від МВФ", — підкреслив він.

Зараз ви читаєте новину «У Ющенка розповіли про "халявні" 1,5 млрд від МВФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6909
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути