Ексклюзиви
понеділок, 09 листопада 2009 19:13

МВФ не прив"язується до виборів, але умову ставить

МВФ не прив"язується до виборів, але умову ставить
Міжнародний валютний фонд готовий до співпраці з Україною за умови досягнення консенсусу всіма гілками влади.

Таке роз`яснення поточних відносин МВФ із Україною міститься в повідомленні Представництва МВФ в Україні.

Наголошується, що голова Місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу в інтерв`ю, оприлюдненому на сайті МВФ, заявила, що завдяки реалізації програми вдалося стабілізувати надзвичайно складну економічну ситуацію в Україні. Ця стабільність відіграє визначальну роль у забезпеченні добробуту українського народу.

Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан, у свою чергу, в інтерв`ю "Рейтерс" зазначив важливість досягнення в Україні повного консенсусу, включно з виконавчою гілкою влади, який є необхідним для успішного впровадження економічної програми, підтримуваної фінансуванням із боку МВФ, на майбутнє.
"Як ми говорили, МВФ готовий до співпраці з владою України, як тільки буде забезпечено такий консенсус", - наголошується в повідомленні.

У представництві МВФ підкреслили, що МВФ у питанні співпраці з Україною жодним чином не прив`язується до дати президентських виборів, і все залежатиме тільки від того, як швидко українській владі вдасться досягти вищезгаданого консенсусу.

Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. дол.

12 травня в Україну надійшли 2,8 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФ.

Частину другого траншу в розмірі 1,5 млрд. дол. направлено безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов`язань уряду.

Третій транш становив 3,3 млрд. дол. замість запланованих 3,2 млрд. дол. Четвертий транш обсягом 3,8 млрд. дол. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.

З 12 по 24 жовтня ц.р. місія МВФ перебувала в Києві. Експерти МВФ оцінювали виконання показників критеріїв ефективності програми stand-by згідно з Меморандумом про економічну й фінансову політику від 23 липня ц.р., підписаним між Україною і МВФ.

25 жовтня було оприлюдено заяву Міжнародного валютного фонду, в якій МВФ висловив надію, що закон про підвищення соцстандартів буде ветовано Президентом України, оскільки він суперечить програмі співпраці.

30 жовтня Президент Віктор Ющенко підписав Закон України "Про встановлення прожиткового мінімуму й мінімальної заробітної плати".

7 листопада директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив в інтерв`ю західним ЗМІ, що Фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які запланованоно на січень 2010 року.

За матеріалом: УНІАН
Зараз ви читаєте новину «МВФ не прив"язується до виборів, але умову ставить». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути