Засновник "Української справи" в Тернопільській області Михайло Ратушняк вважає, що Ярослав Стецько - чи не найсильніший ідеолог ОУН, і заслуговує такого визнання.
"Декларативне звернення до президента ми зробили в річницю народження Стецька. Думали через два роки - коли буде сота річниця, почесне звання якраз доречно було б дати. Зараз навіть не знаю що думати. Всі знають які зобов"язання має Янукович перед своїм електоратом - відповідно вшановувати героїв підпілля навряд чи буде. Хоча, з іншої сторони - він заявляв, що хоче об"єднати націю. То можливо, це якраз йому шанс", - зазначив він.
Ратушняк висловив думку, що, теоретично, звання героя може присвоїти Стецьку і діючий президент. Адже до інавгурації Януковича є ще трохи часу, а Ющенко якраз перебуває на хвилі національного піднесення.
Активісти "Української справи" зазначають, що не погано було б дати звання Героя і Євгену Коновальцю.
"Стецько і Бандера - це були ідеологи, а Коновалець - був менеджером. Він був тим хто фізично організовував українське підпілля", - сказав Ратушняк.
Наразі звання Герой України отримали посмертно двоє провідників ОУН-УПА. У жовтні 2007 року президент України дав таке звання головному командирові Української повстанської армії у 1942–1950 роках, генерал-хорунжому Роману Шухевичу. 20 січня 2010 року аналогічне звання отримав довголітній провідник ОУН Степан Бандера.
Ярослав Стецько разом з Бандерою та Шухевичем керували політбюро ОУН в 1945 році. Після проголошення 30 червня 1941 року Акту Української Держави, Стецька призначили прем"єром Українського Державного Правління. З 1968 він Очолював провід правління ОУН.
Євген Коновалець у 1920 році став засновником Української Військової Організації, з якої в майбутньому і утворилася Організація Українських націоналістів. Коновалець був першим очільником проводу ОУН.
Коментарі
18