Ексклюзиви
четвер, 10 вересня 2009 20:36

У Тимошенко продовжують марити новою газовою угодою

У Тимошенко продовжують марити новою газовою угодою
Україна і Російська Федерація можуть підготувати на чергове засідання Комітету з питань економічної співпраці українсько-російської міждержавної комісії нову міжурядову угоду про відносини в газовій сфері, якою будуть закріплені положення контракту, укладеного на початку року між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Про заявив журналістам міністр палива і енергетики Юрій Продан під час "гарячої" телефонної лінії, що проходила сьогодні в міністерстві.

Він зазначив, що нині сторони ведуть підготовку проекту відповідного документа.

"Якщо ми досягнемо певних домовленостей (щодо проекту угоди), то винесемо (на засідання міждержавного комітету). Обидві сторони мають прагнення до того, що потрібно сьогодні впорядкувати нормативно-правову базу. Це було зафіксовано", - сказав міністр.

За словами Продана, в новому документі необхідно передбачити певні гарантії урядів за зобов"язаннями господарюючих суб"єктів, що виникли за січневими газовими угодами. При цьому міністр вважає, що новою угодою потрібно передбачити механізм для вирішення спірних питань у разі неможливості їх врегулювання на рівні компаній.

19 січня 2009 року НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали договори про постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. Зокрема, Україна одержала знижку в 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становила 450 дол. за тис. куб. м. Українська сторона, у свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Ціна змінюється по формулі щокварталу. Об`єм постачання газу до України в 2009 році зафіксований на рівні 40 млрд. куб. м., повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «У Тимошенко продовжують марити новою газовою угодою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути