З середини листопада 2020 року в Україні зафіксували понад 22 мільйони кіберінцидентів.
Такий стрибок пов'язаний з кількома факторами. Серед них - підрахунок і публікація результатів місцевих виборів, кілька масштабних зливів баз даних зі зламаними акаунтами користувачів та уразливість одного з найбільших виробників мережевого устаткування. Про це повідомляє прес-служба Ради національної безпеки й оборони.
Загальний рівень кіберзагроз визначили на рівні 58%.
"За типами кіберінцидентів найбільш поширеними були сканування ресурсів (майже 15,5 млн випадків), bruteforce-атаки (понад 4 млн випадків) і мережеві атаки (майже 1,2 млн випадків). Серед країн, з яких здійснювалося найбільше атак, - США, Китай, Франція, Росія, Чехія, Німеччина та Болгарія", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зламати "Дію": Мінцифри обіцяє мільйон для хакерів
Зазначається, що хакери використовували орендовані або скомпрометовані системи в державах, де найбільш розвинена ІТ-інфраструктура і знаходиться міститься кількість дата-центрів, для приховування свого реального місця розташування.
В цілому протягом останніх трьох місяців була зафіксована 371 кібератака, які віднесені до атак критичного і високого рівня. Виявили понад 18 тисяч вразливостей.
Світова економіка зазнала збитків обсягом $1 трлн у результаті хакерських атак. 2 роки тому ця сума становила близько $600 млрд. Потерпають не лише відомчі веб-портали, а й невеликі сайти малого бізнесу.
Коментарі