"У пересічному уряді демократичної Європи працює 16-18 міністрів, включно з прем"єром та його заступниками. Зокрема, таку кількість портфелів налічують кабінети Німеччини, Португалії та Іспанії", - повідомляє Німецька хвиля.
Дещо більше крісел в урядах Франції (20) або Швеції (22). Рекордсменом в ЄС є Італія – 24 міністри.
"При цьому десять урядовців у Римі є "міністрами без портфеля", які вважаються членами кабінету, відповідальними за певний напрямок роботи, але не мають широких міністерських повноважень і великого апарату", - йдеться у повідомленні.
Порівняти з українським за кількістю портфелів можна лише білоруський уряд – у білоруській Раді міністрів працюють 30 урядовців. Водночас, колегіальні рішення, як правило, ухвалюються президією Ради міністрів, до якої входять лише десять осіб.
Крім того, українській уряд є єдиним у Європі, до складу якого не входить жодна жінка.
"Це унікальний кабінет у сучасній Європі. Зазвичай в європейському уряді працюють декілька жінок. У будь-якій з країн Південної та Східної Європи, де жінок у політиці загалом дещо менше, в уряді працюють принаймні одна-дві жінки", - йдеться у повідомленні.
Також український уряд займає друге місце у Європі за кількістю віце-прем"єрів – 7.
У повідомленні зазначається, що у європейських урядах віце-прем"єрів, як правило, два-три: "Вони зазвичай мають у підпорядкуванні економічне або фінансове відомство, подекуди також міністерство закордонних справ".
Більше заступників (9) лише у прем"єра РФ Володимира Путіна. Хоча за кількістю урядових портфелів уряд Путіна поступається Кабміну Азарова – російський уряд налічує 27 крісел.
Коментарі
7