Ексклюзиви
Вівторок, 26 лютого 2008 11:18

У НУ-НС пропонують легалізувати приватних детективів

Депутат Верховної Ради Володимир Мойсик (фракція Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона") пропонує парламенту легалізовувати приватну детективну діяльність. Про це йдеться в законопроекті N2120 "Про приватну детективну діяльність", зареєстрованому в Раді 25 лютого.

Автор вважає, що ухвалення даного законопроекту виведе приватну детективну діяльність з тіні і встановить державний контроль над нею.

Згідно з законопроектом, приватною детективною діяльністю можуть займатися психічно здорові громадяни України, що досягнули 21-ліття, і котрі мають базову вищу освіту.

Законопроект обумовлює, що збір відповідної інформації може проводитися виключно з відкритих джерел, дозволяється проводити зовнішнє спостереження.

При цьому забороняється здійснювати прослуховування, контроль кореспонденції, інші спеціальні заходи, проведення яких дозволяється тільки правоохоронним органам за рішенням суду.

Згідно з проектом закону, детективи зобов`язані дотримуватися конфіденційності інформації, одержаної в результаті розшукової діяльності.

З метою забезпечення максимальної незалежності детективів від органів Міністерства внутрішніх справ автор проекту пропонує уповноважити Міністерство юстиції видавати ліцензії приватним детективам.

Раніше аналогічні законопроекти вносилися на розгляд парламенту неодноразово, але прийняті не були, пише "Дело".

Зараз ви читаєте новину «У НУ-НС пропонують легалізувати приватних детективів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12757
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода