Ексклюзиви
Вівторок, 26 лютого 2008 11:18

У НУ-НС пропонують легалізувати приватних детективів

Депутат Верховної Ради Володимир Мойсик (фракція Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона") пропонує парламенту легалізовувати приватну детективну діяльність. Про це йдеться в законопроекті N2120 "Про приватну детективну діяльність", зареєстрованому в Раді 25 лютого.

Автор вважає, що ухвалення даного законопроекту виведе приватну детективну діяльність з тіні і встановить державний контроль над нею.

Згідно з законопроектом, приватною детективною діяльністю можуть займатися психічно здорові громадяни України, що досягнули 21-ліття, і котрі мають базову вищу освіту.

Законопроект обумовлює, що збір відповідної інформації може проводитися виключно з відкритих джерел, дозволяється проводити зовнішнє спостереження.

При цьому забороняється здійснювати прослуховування, контроль кореспонденції, інші спеціальні заходи, проведення яких дозволяється тільки правоохоронним органам за рішенням суду.

Згідно з проектом закону, детективи зобов`язані дотримуватися конфіденційності інформації, одержаної в результаті розшукової діяльності.

З метою забезпечення максимальної незалежності детективів від органів Міністерства внутрішніх справ автор проекту пропонує уповноважити Міністерство юстиції видавати ліцензії приватним детективам.

Раніше аналогічні законопроекти вносилися на розгляд парламенту неодноразово, але прийняті не були, пише "Дело".

Зараз ви читаєте новину «У НУ-НС пропонують легалізувати приватних детективів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20744
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода