Канадські фахівці ще не подали всі необхідні документи для участі в обстеженні стану здоров'я екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, але в Міністерстві закордонних справ України сподіваються на вирішенні цих питань до 13 лютого.
"На сьогоднішній день тільки німецька сторона передала всі необхідні документи, засвідчені в передбаченому законодавством порядку. У той же час ми очікуємо належним чином оформлені документи канадської сторони, яка дозволить залучити канадських фахівців до роботи спільної медичної комісії (з обстеження здоров'я Тимошенко) в рамках українського правового поля ", - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС шукає лікарів для Тимошенко за кордоном, але поки кандидатур немає
"Упевнені, що ці питання будуть врегульовані в найкоротші терміни, що дозволить створити необхідне правове поле для роботи спільної медичної комісії з 13 лютого", - підкреслили у відомстві.
У прес-службі також повідомили, що 8 лютого в МЗС України відбулася координаційна зустріч з послами Канади та Німеччини в Україну за участю представників Міністерства охорони здоров'я та Державної пенітенціарної служби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Власенко: влада видумує відмовки, аби не пускати іноземних лікарів
"Українська сторона в черговий раз підтвердила свою готовність прийняти іноземних фахівців з тим, щоб спільна медична комісія змогла почати свою роботу в найкоротші терміни. Однак через невирішені деяких технічних питань, зокрема, через відсутність повного пакету належним чином оформлених документів, іноземні фахівці не змогли почати свою роботу 8 лютого, як це пропонувалося українською стороною раніше", - пояснили в зовнішньополітичному відомстві.
Крім того, Україна ще не отримала перелік медичного обладнання, яке планується ввезти на територію Україну для проведення обстеження, та відповідних документів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко попросила, аби її оглянув екс-міністр Поліщук
Нагадаємо, в середині січня Тимошенко звернулася до керівництва Качанівської виправної колонії з письмовою заявою про відмову від допомоги і ліків, що надаються тюремними лікарями. Захист екс-прем'єра теж наполягає на проведенні незалежного обстеження іноземними та українськими лікарями, які не працюють у системі Міністерства охорони здоров'я.
Захисник екс-прем'єр-міністра, народний депутат України Андрій Кожем'якін 1 лютого заявив, що міжнародний медичний консиліум повинен до 8 лютого провести незалежну оцінку стану здоров'я Юлії Тимошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ зробить все, аби закордонні лікарі обстежили Тимошенко - Блажівський
Увійти до складу незалежної медичної комісії погодилися п'ять українських лікарів, а також іноземні фахівці – 2 з Німеччини, 3 - з Канади, і 3 – з Червоного Хреста.
Коментарі
3